Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Konkurs dla dzieci i młodzieży. Nagroda główna: kilkudniowy rejs statkiem

Kilkudniowy rejs jest główną nagrodą w konkursie na przygotowanie plakatu dowolną techniką, z własną interpretacją tematu „Oszczędzaj wodę”. W konkursie ogłoszonym przez Program Edukacji Morskiej w Gdańsku mogą wziąć udział 4-5 osobowe grupy dzieci i młodzieży z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadpodstawowych.

Konkurs dla dzieci i młodzieży. Nagroda główna: kilkudniowy rejs statkiem
A
A
data publikacji: 14 listopada 2018 r.
Nagrodą główną jest kilkudniowy rejs statkiem zwycięskiego zespołu wraz z opiekunem. Nz. Generał Zaruski , flagowy żaglowiec Miasta Gdańska
Nagrodą główną jest kilkudniowy rejs statkiem zwycięskiego zespołu wraz z opiekunem. Nz. "Generał Zaruski", flagowy żaglowiec Miasta Gdańska
fot. GOS


Organizatorem Konkursu Ekologicznego "Oszczędzaj wodę" jest Fundacja Gdańska wraz z Programem Edukacji Morskiej w Gdańsku na zlecenie Miasta Gdańska. Jak czytamy w regulaminie, jego celem jest: "kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postaw proekologicznych, podnoszenie świadomości i odpowiedzialności ekologicznej, zachęcanie do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego oraz kształtowanie odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego poprzez codzienne działania we własnym domu, szkole oraz najbliższym otoczeniu."

Konkurs adresowany jest do wszystkich dzieci i młodzieży z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadpodstawowych, uczących się na terenie
Polski. Mogą w nim wziąć udział wyłącznie prace zbiorowe. Grupa nie może liczyć mniej niż 4 osoby i więcej niż 5 osób (nie licząc pełnoletniego opiekuna grupy).

Na zgłoszenia prac organizatorzy czekają do 23 listopada bieżącego roku. Rozstrzygnięcie konkursu oraz ogłoszenie wyników planowane jest na 29 listopada.


Szczegóły konkursu wraz z jego regulaminem znaleźć można na stronie Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku.  

Nagrodami w konkursie są:

  1. miejsce - wakacyjny rejs dla grupy oraz opiekuna
  2. miejsce - 18 biletów na rejs w trakcie międzynarodowego zlotu żaglowców Baltic Sail Gdańsk w terminie 5-8 lipca 2019
  3. miejsce - 12 biletów na rejs w trakcie międzynarodowego zlotu żaglowców Baltic Sail Gdańsk 5-8 lipca 2019


plakat 2Program Edukacji Morskiej w Gdańsku realizowany jest nieprzerwanie od 2010 roku przez Fundację Gdańską na zlecenie prezydenta Gdańska. W ramach Programu przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych biorą udział w cyklu praktycznych zajęć na wodzie dostosowanych do grup wiekowych (zajęcia na łódkach Optimist, kajakach, zajęcia wioślarskie, rejsy łódkami turystycznymi oraz Oldtimerami).

Podczas rejsów młodzież uczy się podstaw żeglowania, pogłębia wiedzę z dziedziny historii, geografii i biologii oraz poznaje swoje miasto od strony wody. Najnowsza edycja rozszerzona została o systemowe działania edukacyjne oparte o Klub Edukacji Morskiej.

Celem Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku jest promocja sportu oraz popularyzacja wśród młodych mieszkańców Gdańska tradycji morskiej i bogatego dziedzictwa miasta. Udział w rejsach dla uczestników jest bezpłatny.

W 2018 roku z zajęć skorzystało prawie 2,5 tys. dzieci i młodzieży. Odbyło się 230 zajęć wodnych, 41 spotkań w Narodowym Muzeum Morskim oraz 803 spotkania Klubu Edukacji Morskiej. -
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl