PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Konkurs Aktywni Seniorzy - pomóż wybrać seniorskiej “naj” w 4 kategoriach, zgłoszenia do 15 listopada

Konkurs Aktywni Seniorzy - pomóż wybrać seniorskiej “naj” w 4 kategoriach, zgłoszenia do 15 listopada
W swoim otoczeniu widzisz aktywnych seniorów? A może uważasz, że warto docenić ciekawą inicjatywę realizowaną z seniorami lub na rzecz seniorów, albo miejsca przyjazne seniorom? Zgłoś je do konkursu!
W 2018 roku odbyła się w Gdańsku I Parada Seniorów
W 2018 roku odbyła się w Gdańsku I Parada Seniorów
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

To już VIII edycja Konkursu „Aktywni Seniorzy”, organizowanego przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku oraz Miasto Gdańsk. Jego celem jest nagradzanie najaktywniejszych seniorów, ciekawych inicjatyw oraz przedsięwzięć organizowanych z myślą o społeczności lokalnej Gdańska. Konkurs ma promować działania i inwestycje na rzecz poprawy jakości życia gdańskich seniorów.

 

W ramach konkursu zostaną wręczone nagrody w 4 kategoriach:

  • aktywny senior,
  • aktywna seniorka,
  • najciekawsza inicjatywa realizowana przez seniorów,
  • miejsce przyjazne seniorom.

 

Kategoria „miejsce przyjazne seniorom” daje okazję, by docenić miejsca, czy też siedziby podmiotów, które dostosowane są pod względem architektonicznym do potrzeby osób w starszym wieku, ale także te, które mają specjalną ofertę czy zniżki dla osób w wieku senioralnym.

W ramach konkursu przyznawane są nagrody główne, niekiedy także wyróżnienia, a jego laureaci otrzymują statuetkę oraz nagrodę rzeczową.

 

- Pragniemy docenić tych najbardziej aktywnych, niektórzy z nich na aktywność wolontariacka i społeczną przeznaczają kilkanaście godzin tygodniowo, działają na rzecz naszego miasta i swojej społeczności.- podkreślają organizatorzy.

 

Zgłoszenia

Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy pobierając go TUTAJ. Termin składania wniosków upływa 15 listopada 2020 r. o godzinie 15:00.

 

ZGŁOSZENIA PRZYJMOWANE SĄ:

- elektronicznie na adres gdansk@wolontariatgdansk.pl

- drogą pocztową (decyduje data dotarcia, nie stempla pocztowego) na adres Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku, ul. Pl. Solidarności 1/3.28, 80-863 Gdańsk.

Laureatów konkursu poznamy w listopadzie 2020r.

 

Konkurs współfinansowany jest ze środków Gminy Miasta Gdańsk.

 

Dodatkowe informacje o konkursie można uzyskać korzystając z adresu e-mail: gdansk@wolontariatgdansk.pl lub pod numerem telefonu 58 772 42 19. 

 

oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl