PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Koniec roku szkolnego 2020/2021 w gdańskich placówkach. Czas na długo wyczekiwane wakacje

Koniec roku szkolnego 2020/2021 w gdańskich placówkach. Czas na długo wyczekiwane wakacje
W piątek, 25 czerwca, zakończył się rok szkolny 2020/2021. Wakacje rozpoczęło w Gdańsku ogółem 76 678 dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych, zarówno z placówek samorządowych, jak i niesamorządowych. W ostatni dzień szkoły prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz odwiedziła SP 60 a zastępczyni prezydent Monika Chabior przedszkole nr 49.
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz na zakończenie roku szkolnego odwiedziła dzieci ze SP 60 przy ul. Chłopskiej
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz na zakończenie roku szkolnego odwiedziła dzieci ze SP 60 przy ul. Chłopskiej
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

Ze względu na pandemię koronawirusa i różne obostrzenia z tym związane sok szkolny 2020/2021 był niezwykle trudny dla edukacji. Przez większość czasu zajęcia odbywały się w trybie zdalnym lub hybrydowym.  

Pomimo trudności wynikających z wielu ograniczeń odbyły się egzaminy 8-klasistów oraz matury. W Gdańsku przystąpiło do nich: 

  • egzamin 8-klasisty: 6242 uczniów,
  • egzamin maturalny: 4854 uczniów

 

Ostatni dzwonek wybrzmiał jednak w tradycyjnej formie w piątek, 25 czerwca. 

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz wzięła udział w zakończeniu roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 60 przy ul. Chłopskiej 64. 

Drodzy uczniowie, uczennice, grono pedagogiczne, pracownicy oświaty i rodzice. Dziękuję za waszą determinację, serce włożone w naukę i wychowanie. Jak trudny i pracowity był ten rok wiemy wszyscy. Dlatego cieszę się, że nadszedł czas odpoczynku. Ładujcie baterie tak, aby z nową energią wejść w kolejny rok szkolny. Widzimy się we wrześniu cali i zdrowi. Dobrych wakacji!

- prezydent Dulkiewicz napisała na swoim profilu na FB. 

 

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ Z ZAKOŃCZENIA W SP 60

 

Z kolei Monika Chabior, zastępczyni prezydent ds. rozwoju społecznego i równego traktowania, uczestniczyła w zakończeniu roku szkolnego w Przedszkolu nr 49 przy ul. Śląskiej 35a. 

To był trudny, "pamiętny" rok..., ale dziś dzień oddechu, radości i nadziei. Wszystkim uczennicom i uczniom, kadrze naszych szkół i przedszkoli oraz rodzicom życzę dobrego odpoczynku! Dziś wiemy, że powiedzenie, że można z Wami "góry przenosić" to fakt. Dziękuję! Dobrego odpoczynku!

Odwiedziłam dziś super społeczność przedszkola nr 49. Dziękuję za występ artystyczny i oprowadzenie po budynku, który przeszedł już termomodernizację i pokazanie ogródka. Życzę powodzenia w głosowaniu w budżecie obywatelskim! Pozdrawiam panią dyrektor Agatę Majkowską, jej cały zespół, rodziców, a paniom kucharkom dziękuję za przepyszny, zdrowy poczęstunek!

- napisała zastępczyni prezydent na swoim profilu na FB

 

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ Z ZAKOŃCZENIA W PRZEDSZKOLU NR 49

 

Dodajmy jeszcze, że od września 2020 roku w Gdańsku swoją działalność rozpoczęły dwa nowe punkty przedszkolne przy szkołach podstawowych nr 77 i 89. Na tegoroczny wypoczynek udało się 19 552 podopiecznych z przedszkoli i zerówek szkolnych, 35 602 uczniów ze szkół podstawowych oraz 21 524 ze szkół średnich. 

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl