PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Dzisiaj ostatni dzień Narodowego Spisu Powszechnego. Gdzie jeszcze spiszemy się w Gdańsku?

Dzisiaj ostatni dzień Narodowego Spisu Powszechnego. Gdzie jeszcze spiszemy się w Gdańsku?
Już tylko dzisiaj do północy można wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym. W ostatnim dniu, w czwartek, 30 września 2021 roku punkty spisowe zlokalizowane w Urzędzie Miejskim w Gdańsku przy ul. Nowe Ogrody oraz Partyzantów 74 czynne będą do godziny 24.00. Ich działalność dedykowana jest osobom, które nie mają możliwości spisania się przez Internet. Pozostali mogą zrobić to online. Udział w spisie jest obowiązkowy dla wszystkich mieszkańców Polski, bez względu na narodowość.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Fragment budynku z napisem u góry Urząd Miejski
W ostatnim dniu Narodowego Spisu Powszechnego w czwartek, 30 września 2021 roku punkty spisowe zlokalizowane w Urzędzie Miejskim w Gdańsku przy ul. Nowe Ogrody i Partyzantów 74 czynne będą do północy
Fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

 

W ostatnią sobotę września Urząd Miejski w Gdańsku wraz z Urzędem Statystycznym zorganizował Noc spisową. Zainteresowanie mieszkańców było na tyle duże, że zdecydowano się na powtórzenie akcji w ostatnim dniu spisu. W czwartek, 30 września urząd będzie otwarty dla wszystkich chętnych do spisania się aż do północy.

 

 

Ostatniego dnia spisać można się też w gdańskich placówkach ZUS przy ul. Chmielnej 27/33 oraz Tuwima 9. Te punkty nie będą jednak otwarte do północy, lecz krócej - w godz. 8-15.

 

Spis na kilka sposobów

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 rozpoczął się 1 kwietnia i potrwa do 30 września. Udział w spisie jest obowiązkowy i dotyczy wszystkich mieszkańców Polski.

Obowiązkową, ale również najbezpieczniejszą i rekomendowaną formą, jest samospis internetowy. Formularz znajduje się na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego pod adresem:

spis.gov.pl

Istnieją również inne sposoby, aby dopełnić tego obowiązku. Wszyscy, którzy nie mają dostępu do Internetu lub mają trudności z dokonaniem samospisu przez Internet, mogą zrobić to, dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu: 22 279 99 99. Można również skorzystać z pomocy rachmistrza, który może skontaktować się z nami telefonicznie lub odwiedzić nas w mieszkaniu.Na ostatnią chwilę

Wszyscy, którzy do tej chwili nie wywiązali się z obowiązku spisowego, mają możliwość skorzystania ze specjalnie przygotowanych stanowisk w Urzędzie Miejskim w Gdańsku przy ul. Nowe Ogrody 8/12 lub przy ul. Partyzantów 74. Stanowiska będą czynne w godzinach pracy urzędu. Warto podkreślić, że w ostatni dzień spisu, czyli w czwartek 30 września godziny pracy stanowisk spisowych będą przedłużone aż do godziny 24.00. 

 

Lokalizacja

Data

ZUS, ul. Chmielna 27/33

30.09, godz.8.00-15.00

ZUS, ul. Tuwima 9

30.09.(czw.) godz.8.00-15.00

Urząd Miejski, ul. Nowe Ogrody 8/12

30.09 (czw.), godz.8.00-24.00

Urząd Miejski, ul. Partyzantów 74

30.09 (czw.), godz.8.00-24.00

 

Jędrzej SieliwończykUrząd Miejski w GdańskuBiuro PrezydentaReferat Prasowyjedrzej.sieliwonczyk@gdansk.gda.pl
Jędrzej Sieliwończyk - najnowsze
Jędrzej SieliwończykUrząd Miejski w GdańskuBiuro PrezydentaReferat Prasowyjedrzej.sieliwonczyk@gdansk.gda.pl
Jędrzej Sieliwończyk - najnowsze