PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Akustyczny koncert plenerowy Mateusza Grędzińskiego

Akustyczny koncert plenerowy Mateusza Grędzińskiego
Plenerowy, akustyczny koncert w Dolnym Wrzeszczu to pomysł na spędzenie czwartkowego popołudnia. W czwartek, 15 lipca, o godz. 18.30, przy rondzie Guntera Grassa wystąpi Mateusz Grędziński, zwycięzca 7. edycji The Voice of Poland. Wstęp wolny.
Koncert we Wrzeszczu. Wokaliście Mateuszowi Grędzińskiemy w czwartek, 15 lipca (godz. 18.30) akompaniować będzie gitarzysta Martin Polak
Koncert we Wrzeszczu. Wokaliście Mateuszowi Grędzińskiemu akompaniować będzie gitarzysta Martin Polak
mat. pras.- Czas pandemii był szczególnie trudny dla branży koncertowej, a my słuchacze tęskniliśmy za wspólnym przeżywaniem muzyki - mówi Dariusz Wieczorek z Fundacji EMANDI, organizującej wydarzenie. - Kalendarium koncertowe powoli się wypełnia, ale w Gdańsku, we Wrzeszczu, przy rondzie Guntera Grassa będzie można wysłuchać magicznego głosu Mateusza Grędzińskiego… wychylając się przez okno, bądź przechodząc przypadkiem chodnikiem - dodaje.

Mateusz Grędziński to wszechstronny artysta obdarzony wyjątkowym głosem. Wokalista, muzyk, autor muzyki i tekstów do swoich piosenek. Miłośnik kameralnych akustycznych brzmień, ale również występów na dużych scenach. Czerpie energię i przyjemność z występów na żywo. Swoim uśmiechem, sposobem bycia i naturalnością na scenie zdążył zaskarbić sobie sympatię polskiej publiczności, która wybrała go jako zwycięzcę 7. edycji The Voice of Poland. 

Muzyk w 2017 roku, dzięki kontraktowi z Universal Music Polska, wydał singiel „Obietnice”, za którego tekst odpowiedzialny jest Andrzej Piaseczny, a za muzykę Krzysztof Pszona oraz producenci ze Szwecji. Singiel "Czarne Chmury" wydał razem z producentem muzycznym i raperem Liberem. Jego piosenki można usłyszeć w rozgłośniach radiowych, a artysta przygotowuje kolejne single oraz muzykę na swój pierwszy solowy album.

Mateuszowi będzie podczas koncertu towarzyszył Martin Polak. Gitarzysta współpracujący z londyńską wytwórnią Atlantic Records, mającą pod swoimi skrzydłami takich artystów, jak Ed Sheeran, Dua Lipa czy Coldplay.

Koncert jest pierwszym z dwóch organizowanych przez Fundację EMANDI, dofinansowanych przez Gminę Miasta Gdańska w ramach grantów kulturalnych. Celem projektu jest deinstytucjonalizacja kultury, zwiększanie zakresu kultury tworzonej oddolnie, samodzielne organizowanie czasu wolnego, nowe sposoby ujmowania kultury i uczestnictwa w niej.

 

Marta FormellaUrząd Miejski w GdańskuBiuro PrezydentaReferat Prasowy
Marta Formella - najnowsze
Marta FormellaUrząd Miejski w GdańskuBiuro PrezydentaReferat Prasowy
Marta Formella - najnowsze