PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Koncert dla Mai Kapłon. Potrzebne miliony na operację kręgosłupa 

Koncert dla Mai Kapłon. Potrzebne miliony na operację kręgosłupa 
W przyszłą niedzielę 19 stycznia 2020 roku fundacja "Z Miłości Do Dziecka" zaprasza do gdańskiego klubu Protokultura na koncert charytatywny. Wydarzenie w Gdańsku jest częścią ogólnopolskiej akcji, z której dochód przekazany zostanie na operację wokalistki w USA. 
Młoda wokalistka potrzebuje pomocy, zeby uzbierać środki na operację w USA
Młoda wokalistka potrzebuje pomocy, żeby uzbierać środki na operację w USA
Fundacja "Z miłości do dziecka"

 

Maja Kapłon zdobyła popularność dzięki „The Voice of Poland”, w którym dotarła do finału ósmej edycji. Karierę muzyczną musiała przerwać z powodu bardzo poważnych problemów zdrowotnych. 

24-letnia finalistka od urodzenia zmaga się ze skrzywieniem kręgosłupa i choruje na skoliozę. Przeszła już kilkanaście operacji. W ostatnich miesiącach jej stan bardzo się pogorszył (pojawiły się m.in. problemy z oddychaniem), a stalowy pręt podtrzymujący kręgosłup pękł.

Finalistka „The Voice of Poland” musi przejść operację stabilizacji i resekcji kręgosłupa, która kosztuje ponad 5 milionów złotych i ma zostać przeprowadzona w Stanach Zjednoczonych.

 

majakaplon
 

 

 

Maja Kapłon poprosiła internautów o pomoc i uruchomiła zbiórkę na stronie internetowej SięPomaga.pl. Na ten moment zebrano ponad 1,7 miliona złotych. Obecnie Maja Kapłon jest przykuta do łóżka i ma coraz większe problemy z oddychaniem. Stan jej zdrowia pogarsza się.

W przyszłą niedzielę 19 stycznia 2020 roku fundacja "Z Miłości Do Dziecka" organizuje w gdańskim klubie Protokultura koncert charytatywny.

Artyści: 

  • Michał Szczygieł (finalista The Voice of Poland),
  • Marta Gałuszewska (zwyciężczyni The Voice of Poland),   
  • Dominika Chmielińska (uczestnicząca w The Voice of Poland)
  • Alicja Szemplińska (zwyciężczyni The Voice of Poland)

 

Koncert odbędzie się w Klubie Sztuki Alternatywnej PROTOKULTURA przy ulicy Niterów 29B w Gdańsku 19 stycznia 2019, 17.30 - 21.30. Wejście: cegiełka na leczenie Mai w wysokości 20 zł. Podczas koncertu obecni będą także wolontariusze z puszkami na datki. 

oprac. AKwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl