PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Koncert Deep Purple. Przez Gdańsk do Doliny Charlotty

Koncert Deep Purple. Przez Gdańsk do Doliny Charlotty
Znana jest już pierwsza gwiazda nowej edycji Festiwalu Legend Rocka. W lipcu 2016 r. w Dolinie Charlotty pod Słupskiem zagra Deep Purple - jedna z najsłynniejszych grup rockowych, która sprzedała na świecie przeszło 100 mln egzemplarzy płyt.

Deep Purple w aktualnym składzie personalnym. Od lewej: wokalista Ian Gillan, gitarzysta Steve Morse, basista Roger Glover, perskusista Ian Paice i klawiszowiec Don Airey.
Deep Purple w aktualnym składzie personalnym. Od lewej: wokalista Ian Gillan, gitarzysta Steve Morse, basista Roger Glover, perskusista Ian Paice i klawiszowiec Don Airey.
Archiwum

Zagrają wieczorem 26 lipca, we wtorek. Mirosław Wawrowski, menadżer Doliny Charlotty i organizator festiwalu nie ma wątpliwości, że koncert Deep Purple będzie wyjątkowym wydarzeniem.

- Oni grali już u nas w 2011 r. - przypomina Wawrowski. - Nasz amfiteatr był wówczas dużo mniejszy i pękał w szwach. Gdy Deep Purple zagrali „Smoke On The Water”, publiczność po prostu wpadła w muzyczny szał. Ugościliśmy ten wspaniały zespół najlepiej jak wtedy umieliśmy, amfiteatr był jednak wtedy dużo mniejszy, miałem poczucie, że powinni grać dla większej publiczności. Oni na scenie wciąż są w świetnej formie, a nasza widownia została w ostatnich latach powiększona do 10 tys. miejsc.

Amfiteatr mieści się tuż obok centrum hotelowo-konferencyjnego Dolina Charlotty. Jeden z apartamentów do dzisiaj nosi imię charyzmatycznego wokalisty Iana Gillana, który w lipcu 2011 r. mieszkał tam z żoną.

Teraz Gillan z zespołem przyleci samolotem do Gdańska, najprawdopodobniej dzień przed planowanym koncertem i z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy przewiezieni zostaną do Doliny Charlotty. Do przejechania będą mieli ok. 120 km. Koncert odbędzie się dokładnie w 5 lat i dwa dni po pierwszym występie, który miał miejsce w 2011 r.

- Myślę, że Gillan będzie w szoku, gdy wyląduje w Gdańsku - mówi Wawrowski. - Lotnisko niesamowicie się rozwinęło. Pięć lat temu nie wyglądało zbyt ciekawie, ale teraz standard jest naprawdę wysoki. Dolina Charlotty też się zmieniła na lepsze. Myślę, że to będzie magiczny wieczór.

W roku 2016 Festiwal Legend Rocka będzie miał charakter jubileuszowy - impreza przygotowywana jest bowiem po raz dziesiąty. Organizatorzy zdążyli sobie przez ten czas wyrobić świetną markę. W ostatnich latach w Dolinie Charlotty występowali tacy wykonawcy jak Santana, Bob Dylan, Robert Plant.

Deep Purple to grupa brytyjska, założona w 1968 r. Szacuje się, że sprzedali dotąd na całym świecie ponad 100 milionów płyt. Uważani są za prekursorów hard rocka i heavy metalu, obok takich zespołów jak Led Zeppelin i Black Sabbath. Dzisiaj z pięcioosobowego „założycielskiego” składu grupy zostało trzech muzyków: wokalista Ian Gillan, perkusista Ian Paice i basista Roger Glover. Z zespołu odszedł gitarzysta Ritchie Blackmore. Klawiszowiec Jon Lord zmarł w 2012 r. Ich miejsce w zespole zajęli Steve Morse (gitara) i Don Airey (klawisze).

Sprzedaż biletów rusza 1 grudnia 2015 roku za pośrednictwem portalu ticketpro.pl

Mirosław Wawrowski zachęca do śledzenia strony internetowej Doliny Charlotty oraz profilu na Facebook. Już niebawem mają być ujawnione informacje o koncertach kolejnych gwiazd rocka.

Roman Daszczyńskiwww.gdansk.plroman.daszczynski@gdansk.pl
Roman Daszczyński - najnowsze
Roman Daszczyńskiwww.gdansk.plroman.daszczynski@gdansk.pl
Roman Daszczyński - najnowsze