PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Wojciech Siwek nie jest już komendantem gdańskiej policji - przeszedł na emeryturę. Podziękowania od prezydent Aleksandry Dulkiewicz

Wojciech Siwek nie jest już komendantem gdańskiej policji - przeszedł na emeryturę. Podziękowania od prezydent Aleksandry Dulkiewicz
Inspektor Wojciech Siwek przeszedł na emeryturę po pięciu latach kierowania Komendą Miejską Policji w Gdańsku. “Najwyżej cenię fakt, że jest Pan przyzwoitym człowiekiem - gotowym do współpracy, uważnie słuchającym i przewidującym niebezpieczeństwa, a gdy jawią się problemy rozwiązującym je w twórczy sposób” - napisała w liście z podziękowaniami prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. 
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Inspektor Wojciech Siwek odszedł na emeryturę po 29 latach służby
Inspektor Wojciech Siwek odszedł na emeryturę po 29 latach służby
fot. policja

 

Uroczystość pożegnania insp. Wojciecha Siwka odbyła się w poniedziałek rano, 18 października. Komendant miejski policji w Gdańsku odszedł na emeryturę po 29 latach służby. Wojciech Siwek w policji służył od 1992 r. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Służbę zaczynał w prewencji - w czerwcu 1996 roku został dowódcą Plutonu Prewencji Kompanii Prewencji, następnie Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku. Praktycznie cała jego kariera wiąże się z Trójmiastem. Był m.in. naczelnikiem sztabu Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, a także zastępcą komendanta w Gdyni. Komendantem miejskim policji w Gdańsku był od 2016 r. 

 

Prezydent Aleksandra Dulkiewicz wręcza insp. Wojciechowi Siwkowi list z podziękowaniami
Prezydent Aleksandra Dulkiewicz wręcza insp. Wojciechowi Siwkowi list z podziękowaniami
UMG

 

- Jest za co dziękować - mówi prezydent Aleksandra Dulkiewicz. - Komendant Wojciech Siwek służył gdańszczankom i gdańszczanom przez ćwierć wieku. Wystarczy przypomnieć sobie, jak ważne wiązały się z tym wydarzenia w historii naszego miasta: obchody tysiąclecia Gdańska, XX-lecie podpisania Porozumień Sierpniowych, powódź stulecia, Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012, wreszcie tragiczny dzień, gdy zamordowany został prezydent Paweł Adamowicz.

W liście do inspektora Siwka prezydent Gdańska napisała: "W dniu pożegnania proszę przyjąć - najserdeczniejsze wyrazy wdzięczności za Pańską misję, a nade wszystko oddanie, z jakim Pan ją pełnił na rzecz bezpieczeństwa obywatelek i obywateli naszego miasta. Najwyżej cenię fakt, że jest Pan przyzwoitym człowiekiem - gotowym do współpracy, uważnie słuchającym i przewidującym niebezpieczeństwa, a gdy jawią się problemy rozwiązującym je w twórczy sposób. To bezcenne cechy w pracy zespołowej, która codziennie przynosi nowe wyzwania”.

 

Nowym komendantem gdańskiej policji będzie insp. Tomasz Hintz, który wcześniej był komendantem w Chojnicach i Słupsku
Nowym komendantem gdańskiej policji będzie insp. Tomasz Hintz, który wcześniej był komendantem w Chojnicach i Słupsku
Fot. policja

 

Nowym komendantem miejskim policji w Gdańsku będzie insp. Tomasz Hintz, który od stycznia 2020 był szefem Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. Wcześniej, przez trzy lata, był komendantem w Chojnicach.

 

oprac. RDwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl