PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Dzieci z Podkarpacia na wakacjach nad morzem. Pomoc gminom zniszczonym przez powódź

Dzieci z Podkarpacia na wakacjach nad morzem. Pomoc gminom zniszczonym przez powódź
- Było super i fajowo - mówią kolonistki i koloniści z Podkarpacia, którzy wypoczywali w Gdańsku zaproszeni przez miasto. Dla połowy z nich był to pierwszy pobyt nad morzem. Kolejna grupa dzieci i młodzieży już szykuje się do przyjazdu do Gdańska na kolejny turnus.   
dobrzykolonisci
Prezydent Aleksandra Dulkiewicz odwiedziła gości z gminy Chmielnik przed powrotem do domów  
Fot. FB Aleksandry Dulkiewicz

 

 

Solidarni z powodzianami: konferencja prasowa z udziałem wójta gminy Chmielnik

 

Kolonistki i koloniści z Chmielnika we wtorek 28 lipca zakończyli wypoczynek w Gdańsku i właśnie wracają do swoich domów. Do Gdańska przyjechali na zaproszenie władz miasta, które zaangażowały się w pomoc mieszkancom gmin Chmielnik i Jawornik Polski. Pod koniec czerwca 2020 roku znaczny obszar tych gmin został zniszczony przez powódź. Żywioł spowodował znaczne straty w mieniu wielu rodzin i w infrastrukturze komunalnej. Klęska, która dotknęła te gminy spotkała się z empatią samorządów Pomorza. Miasta Gdańsk i Sopot udzieliły im wsparcia finansowego. 

Oprócz wsparcia finansowego udzielonego gminie Chmielnik, w poniedziałek, 20 lipca grupa 16 dzieci z dotkniętego powodzią regionu przyjechała na kolonie do Gdańska. Młodzież z Chmielnika mieszkała w Gdańskim Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego. W związku z COVID-19 pobyt dzieci z Podkarpacia oraz atrakcje organizowane są z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

 

koloniscidobrzi
Prezydent Gdańska przywiozła gościom drobne prezenty, które będą przypominać kolonistom wypoczynek nad morzem
Fot. FB Aleksandry Dulkiewicz

 

Pomoc finansowa i kolonie dla dzieci - Gdańsk wspiera podkarpackie gminy po powodzi

 

Miasto szykuje się już na przyjęcie kolejnej grupy kolonistów, których rodziny ucierpiały z powodu powodzi, jaka nawiedziła ich region. W ramach pomocy w walce ze skutkami żywiołu Gdańsk przekazał  500 tys. zł dla gminy Chmielnik oraz Jawornik Polski.