Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Koło kręci się dalej. Oglądaj miasto z wysokości także jesienią a może nawet zimą

Koło Widokowe AmberSky na gdańskiej Wyspie Spichrzów stanęło 18 czerwca. Od tej pory obróciło się ponad 18 000 razy i choć trwa jesień… kręci się dalej! Mieszkańcy i turyści będą mogli skorzystać z atrakcji co najmniej do 20 listopada. SPRAWDŹ kto może skorzystać ze zniżek.

Koło kręci się dalej. Oglądaj miasto z wysokości także jesienią a może nawet zimą
A
A
data publikacji: 27 października 2016 r.

AmberSky

W najwyższym swoim punkcie gdańskie koło AmberSky wznosi się na wysokość 50 metrów nad poziomem morza. Przy bezchmurnej pogodzie, widoczne są bursztynowy stadion, gdańska stocznia a nawet odległy Hel. Przejażdżka trwa 15 minut, w tym czasie koło obróci się trzy razy. 

Pasażerowie mogą wsiąść jednocześnie do 36 klimatyzowanych i ogrzewanych gondoli, w tym oddzielne dla osób na wózkach inwalidzkich. Jednocześnie w AmberSky zmieści się 288 osób. 
 

Zobacz nasz film z AmberSky


Obiekt stoi na cyplu Wyspy Spichrzów, tuż za spichlerzem Deo Gloria. Do koła można dojść drewnianym pomostem wzdłuż wyspy.

- Można śmiało powiedzieć, że AmberSky stało się jedną z największych atrakcji turystycznych Gdańska. Stąd decyzja, by mieszkańcy i turyści miasta mogli cieszyć się Kołem Widokowym również po zakończeniu wysokiego sezonu turystycznego, czyli jesienią, a być może nawet zimą. Jest to możliwe dzięki temu, że gondole AmberSky są ogrzewane - mówi Anna Kowalska, rzecznik prasowy firmy SkyWheels, właściciela AmberSky.
 

AmberSky

Koszt 15-minutowej przejażdżaki to 25 i 15 zł (bilet normalny i ulgowy). Są jednak zniżki. Kto może z nich skorzystac?

  • posiadacze gdańskiej Karty Turysty
  • posiadacze karty Dużej Gdańskiej Rodziny 


Czytaj także:

Nowa gdańska Karta Turysty - zwiedzanie na trzy sposoby

Jesteś przyjezdny? Nowa karta turysty to oferta dla Ciebie!


Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Przygotowano także specjalne oferty dla szkół oraz oferty dla grup turystycznych. Przez cały rok szkolny dzieci ze szkół podstawowych mogą skorzystać z AmberSky w cenie 12,50 zł za osobę - zamiast 15 zł, młodzież z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych przejedzie się Kołem za 21 zł za osobę - zamiast 25 zł. W obu przypadkach opiekunowie grup szkolnych skorzystają z AmberSky za darmo.

- Zorganizowanym grupom turystycznym liczącym powyżej 20 osób oferujemy zniżkę na przejazd AmberSky w wysokości 16 procent. Przewodnik grupy skorzysta z Koła za darmo - zaznacza Kowalska.-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl