Rekordowy numer w Gdańsku: Karta Mieszkańca nr 100 000!

Wprowadzona w listopadzie 2017 r. Karta Mieszkańca cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Ma ją już 100 tys. osób. Kartę o wyjątkowym numerze sto tysięcy osobiście wręczył panu Piotrowi Fiborkowi prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Rekordowy numer w Gdańsku: Karta Mieszkańca nr 100 000!
A
A
data publikacji: 12 lipca 2018 r.
Piotr Fiborek odebrał Karty Mieszkańca dla całej rodziny
Piotr Fiborek odebrał Karty Mieszkańca dla całej rodziny
zdj. Dominik Paszliński/gdansk.plPan Piotr Fiborek, mieszkaniec dzielnicy Ujeścisko, odebrał aż cztery Karty Mieszkańca, dla żony, dwóch córek i dla siebie. Nie ukrywa, że to był jego pomysł, żeby wyrobić Karty. To on zajmuje się finansami w domu i monitoruje wszystkie okazje i możliwości zniżek. Kto dokładnie ma w rodzinie pana Piotra Kartę Mieszkańca z numerem 100 tys.?

- Powiedzmy, że wszyscy czworo – żartuje pan Piotr Fiborek. I wyjaśnia: - Zachęciły nas zarówno atrakcje przygotowane dla mieszkańców, jak i darmowe przejazdy miejską komunikacją miejską dla młodzieży. Córka, która ma siedem lat bardzo chętnie jeździ na łyżwach. Uważam, że Karta spowoduje, że część ludzi zacznie płacić podatki w Gdańsku. To jest największy plus.

Karty Mieszkańca wręczył panu Piotrowi prezydent Gdańska Paweł Adamowicz
Karty Mieszkańca wręczył panu Piotrowi prezydent Gdańska Paweł Adamowicz
zdj. Dominik Paszliński/gdansk.pl


Karty Mieszkańca wręczył panu Piotrowi prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Był też prezent w postaci podróżnej walizki z upominkami.

- Myślę, że to symboliczne przekroczenie liczby 100 tysięcy użytkowników zachęci pozostałych gdańszczan do wyrobienia sobie Karty Mieszkańca. Kartę mogą wyrobić nie tylko osoby zameldowane w naszym mieście. Ta inicjatywa na pewno spaja, buduje tożsamość lokalną, patriotyzm lokalny i pewną dumę. Mam nadzieję, że ten projekt dalej się będzie rozwijał i zachęcimy nowych partnerów publicznych i prywatnych, żeby dorzucali do Karty nowe atrakcje – powiedział prezydent Paweł Adamowicz.

Koszt wyrobienia Karty Mieszkańca to zaledwie 1,- zł.
Koszt wyrobienia Karty Mieszkańca to zaledwie 1,- zł.
zdj. Jerzy Pinkas/gdansk.plKarta Mieszkańca to adresowana do mieszkańców Gdańska oferta z pakietem usług obejmującym bezpłatne korzystanie z wybranych atrakcji sportowych, kulturalnych i rekreacyjnych. Może ją uzyskać każda osoba, która spełnia jeden z tych warunków:

- jest zameldowana w Gdańsku
- rozlicza się w Gdańsku z podatku dochodowego 
- opłaca w Gdańsku podatek od nieruchomości
- opłaca w Gdańsku media związane z nieruchomością 

Projektem Karty Mieszkańca zarządza Gdańska Organizacja Turystyczna (Visit Gdansk).

- Ten projekt od samego początku cieszy się dużą popularnością. Spodziewamy się, że w sierpniu i wrześniu będzie duży skok jeśli chodzi o przyrost użytkowników, właśnie ze względu na darmową komunikację miejską dla dzieci i młodzieży. Cały czas planujemy dalszy rozwój tego projektu – podkreśla Łukasz Wysocki, prezes Gdańskiej Organizacji Turystycznej.

Przygotowywana jest możliwość wykupienia w ramach Karty Mieszkańca pakietów tematycznych w zależności od zainteresowań np. nielimitowane wejścia do gdańskiego ZOO, specjalna oferta dla seniorów czy specjalna oferta dla dzieci i młodzieży. Prezes GOT liczy na to, że za rok Kartę Mieszkańca będzie posiadała już połowa gdańszczan.

Wyrób swoją Kartę Mieszkańca www.jestemzgdanska.pl

Marek Wałuszko (0)
www.gdansk.pl
marek.waluszko@gdansk.pl
więcej tekstów autora
Marek Wałuszko (0)
www.gdansk.pl
marek.waluszko@gdansk.pl
więcej tekstów autora