Kolejne mistrzostwo Polski unihokeistek z Gdańska!

Po raz ósmy unihokeistki Olimpii Osowa Gdańsk stanęły na najwyższym podium Mistrzostw Polski Kobiet. W finale rozegranym w Rzeszowie gdańszczanki wygrały z Podhalem Nowy Targ 7:6. Trzy zawodniczki z nagrodami indywidualnymi sezonu 2017/18.
24.04.2018
Mecz finałowy. Zawodniczki z Gdańska w czarnych strojach
Olimpia Osowa Gdańsk

Jak podaje Piotr Ludwichowski, trener Olimpii Osowa, mecz w Rzeszowie był bardzo wyrównany. W pierwszej tercji Podhale prowadziło już 3:1.

- Druga tercja to była fantastyczna gra naszej drużyny - mówi Ludwichowski. - Za sprawą grającej wielki mecz Anny Raczkowskiej, Olimpia wyszła na prowadzenie 6:3. Świetnie w bramce spisywała się bramkarka Dominika Marzec.

Trzecia odsłona to prawdziwy dreszczowiec. Podhale doprowadziło do remisu 6:6 i dopiero 56 minucie mecz gola na wagę złota na 7:6 zdobyła Karolina Damps.

Mecz finałowy w Rzeszowie obejrzało kilkaset osób, w tym spora grupa kibiców z Gdańska, którzy wspierali zespół głośnym dopingiem.

Skład Mistrzyń Polski INTERPLASTIC Olimpia Osowa Gdańsk:

Dominika Marzec, Patrycja Bernacka, Katarzyna Pawłowska, Oliwia Ryszewska, Julia Jurkowska, Hanna Samson ( kapitan ), Karolina Damps, Anna Raczkowska, Jagoda Wieczorek, Weronika Noga, Weronika Grądzka, Laura Łącka, Marta Chudyszewicz, Martyna Sumisławska, Paula Szpilman Malicka, Anna Szychta, Eliza Zakrzewska, Wiktoria Targońska oraz Malwina Zagórska, Mariola Szarmach i Ewelina Nowaczyk.

Trenerzy: Paweł Ludwichowski, Bogdan Zajdziński, Piotr Ludwichowski

NAGRODY INDYWIDUALNE SEZONU 2017/18 w Salming Ekstralidze Kobiet:

Najlepszy bramkarz Salming Ekstraligi Kobiet: Patrycja Bernacka (Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk)

Najlepszy lewy obrońca: Joanna Szelzchen (PKS MOS Zbąszyń)

Najlepszy prawy obrońca: Weronika Noga (Interplastic Olimpia Osowa)

Najlepszy lewoskrzydłowy: Weronika Grądzka (Interplastic Olimpia Osowa)

Najlepszy środkowy: Gabriela Pysz (MMKS Podhale II Nowy Targ)

Najlepszy prawoskrzydłowy: Dominika Buczek (MMKS Podhale II Nowy Targ)

Nagroda publiczności: Dominika Buczek (MMKS Podhale II Nowy Targ)

Kryształowa Kula (przyznawana przez portal Floroball24.pl): Weronika Noga (Interplastic Olimpia Osowa)