PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Kolęda dla gdańszczan. Nagrali ją pracownicy Pałacu Młodzieży

Kolęda dla gdańszczan. Nagrali ją pracownicy Pałacu Młodzieży
Pracownicy Pałacu Młodzieży wpadli na nietypowy pomysł na złożenie gdańszczanom świątecznych życzeń - z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia nagrali kolędę. Jak w ich wykonaniu brzmi „Przybieżeli do Betlejem”? Warto zobaczyć!
Tak pracownicy Pałacu Młodzieży życzą Wesołych Świąt  i zapraszają do wspólnego śpiewania
Tak pracownicy Pałacu Młodzieży w Gdańsku życzą "Wesołych Świąt" i zapraszają do wspólnego śpiewania
Fot. Pałac Młodzieży


- Pierwszy raz nagraliśmy życzenia świąteczne w takiej formie, i muszę przyznać, że jesteśmy z nich dumni - cieszy się Izabela Gabryszak z Pałacu Młodzieży w Gdańsku. - Dla nas to był bardzo fajny, ważny moment, ponieważ nie zawsze nauczyciele mają czas, żeby porozmawiać z innymi pracownikami, z portierem czy panią z obsługi, a tutaj byliśmy po prostu wszyscy razem. Oprócz tego, że zrobiliśmy coś fajnego - mam nadzieję - dla mieszkańców, zrobiliśmy też coś dla siebie, mogąc wspólnie spędzić ten czas.

W nagraniu udział wzięli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, a także dyrekcja Pałacu Młodzieży. Niecodzienny „chór pałacowy” śpiewa tradycyjną melodię, do której aranżację przygotował nauczyciel muzyki.

Pomysłodawcą nagrania kolędy był Robert Jakubek, kierownik administracji w placówce, pasjonat tworzenia podobnych filmów - montuje m.in. relacje z wydarzeń w Pałacu Młodzieży. - Ma w sobie siłę jednoczenia ludzi i integrowania, dzięki temu to się udało - mówi Gabryszak.

Dlaczego właśnie tę kolędę zaśpiewali pracownicy Pałacu Młodzieży? - Chcieliśmy przekazać naszą energię, ta kolęda wydała nam się bardzo „żywa”. Zaważyły też względy praktyczne - wiele osób zgłosiło chęć udziału w tym projekcie, więc potrzebna była kolęda, która ma dużo zwrotek.

Do kolędy pomysłowi chórzyści nagrali również teledysk utrzymany w świątecznym klimacie, który z pewnością pozwoli w pełni poczuć atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

- To prezent na święta od nas dla wszystkich mieszkańców Gdańska - mówi Gabryszak.
Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze
Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze