Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Kokoszki. Prawy do lewego, czyli dzielnicowa zabawa seniorów

To już pewna tradycja w tej części Gdańska, że kiedy nadchodzą jesienne dni, Rada Dzielnicy Kokoszki zaprasza najstarszych mieszkańców na zabawę integracyjną. Taką zorganizowano też w czwartek, 19 października. Zobaczcie zdjęcia!

Kokoszki. Prawy do lewego, czyli dzielnicowa zabawa seniorów
A
A
data publikacji: 20 października 2017 r.

Tak bawili się w czwartek seniorzy z Kokoszek
Tak bawili się w czwartek seniorzy z Kokoszek
Rada Dzielnicy Kokoszki

Spotkanie odbyło się w jednej z sal Pozytywnej Szkoły Podstawowej, przy ul. Azaliowej. Pojawiło się aż 80 osób – z całej dzielnicy. Tańczyli, jedli, rozmawiali i... dobrze się bawili.

- Organizujemy cykliczne, integracyjne imprezy dla seniorów. Chcemy ich wyciągać z domów, by spędzili czas w gronie znajomych, nieznajomych i sąsiadów. Kokoszki to dzielnica, w której dominuje zabudowa jednorodzinna. Nie ma tu zbyt wielu bloków, gdzie mieszkańcy mogliby się np. spotkać w windzie bądź pod blokiem i na przykład chwilę porozmawiać. Stąd pomysł na wspólną zabawę – mówi Krzysztof Nowotarski, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Kokoszki.

O słodki poczęstunek zadbała zaprzyjaźniona z Kokoszkami piekarnia Kidzińscy z Olszynki, a obecnym przygrywał proboszcz jednej z parafii na Jasieniu, ks. Zygmunt Słomski.

Na czwartkowe spotkanie zaproszono też przedstawicieli Straży Miejskiej i Centrum Pracy Socjalnej nr 9. Opowiadali oni seniorom m.in. o zagrożeniach, ale też i możliwych formach wsparcia, z jakich mogą skorzystać mieszkańcy Gdańska.

Współorganizatorem wydarzenia był Uniwersytet III Wieku Pozytywnych Inicjatyw.

-
oprac. KG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. KG (0)
www.gdansk.pl