Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Kokoszki. Dzielnicowa linia 268 zmienia trasę. Sprawdź, którędy pojedzie autobus

Okres próbny minął, funkcjonowanie "kokoszkowej" linii przeanalizowano, czas na pierwsze korekty. Zmianie ulegnie trasa linii 268 i jej rozkład - autobus kursować będzie jedynie w dni powszednie, od poniedziałku do piątku.

Kokoszki. Dzielnicowa linia 268 zmienia trasę. Sprawdź, którędy pojedzie autobus
A
A
data publikacji: 06 maja 2017 r.

Minibusy kursują w kilku gdańskich dzielnicach, m.in. na Kokoszkach, w Śródmieściu i na Niedźwiedniku
Minibusy kursują w kilku gdańskich dzielnicach, m.in. na Kokoszkach, w Śródmieściu i na Niedźwiedniku
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

O wewnętrzną linię dzielnicową dla Kokoszek, liczących prawie 20 km kw powierzchni, apelowali mieszkańcy. Tłumaczyli, że wielu z nich ma problem z dostaniem się np. z jednej części dzielnicy do drugiej. Często podnoszono też argument, że trudno dostać się stąd komunikacją miejską do przystanku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej "Gdańsk Kiełpinek".

Po ustaleniu z Radą Dzielnicy Kokoszki trasy oraz dostępnych wozokilometrów (w tym budżetu na ten cel) linię uruchomiono na początku bieżącego roku. Po kilku miesiącach jej funkcjonowania wiadomo m.in., że nie cieszy się zainteresowaniem w weekendy i święta. Dlatego zdecydowano o zawieszeniu kursów w te dni, a dzięki uzyskanym oszczędnościom trasa linii została rozbudowana o ul. Bysewską. W związku z tym zmienić trzeba było godziny odjazdów z każdego z przystanków.

Zmieniona trasa i rozkład jazdy autobusu nr 268 obowiązywać będzie od czwartku, 11 maja. Szczegółowy rozkład jazdy i lista nowych przystanków na ul. Bysewskiej na stronie internetowej www.ztm.gda.pl.


Jak informuje Krzysztof Nowotarski, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Kokoszki, w kierunku „Kiełpinek PKM” autobusy linii 268 pojadą ul. Bysewską (zamiast ul. Maszynową i Nowatorów), a następnie ul. Kartuską. Zajazdy do „Kiełpina Górnego Węsierska” będą wykonywane tylko w wybranych kursach.

Nowa trasa:

Kokoszki Poczta – Budowlanych – Bysewska – Kartuska – Fabryczna – Nowatorów – Metalowców – Osiedlowa – Św. Brata Alberta – Szafranowa – Azaliowa – Kalinowa – (wybrane kursy: Otomińska – Goplańska – Kiełpino Górne Węsierska – Goplańska – Kiełpino Górne Lipuska – Goplańska – Otomińska) – Armii Krajowej – Kartuska Północna – Szczęśliwa – Kiełpinek PKM.


Po ulicach dzielnicy Kokoszki nadal będą jeździć minibusy mieszczące 32 osoby.

- Zapotrzebowanie na tą linię nie jest aż tak wysokie, jak w innych dzielnicach. Jednak za wcześnie dziś na ocenę, czy jej uruchomienie było dobrym rozwiązaniem. To okaże się najwcześniej po roku funkcjonowania. Czas adaptacji mieszkańców do nowych rozwiązań komunikacyjnych musi zawsze trochę potrwać - zaznacza Sebastian Zomkowski, zastępca dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.

Mimo korekty trasy, nie zmieni się częstotliwość kursów liniii 268. Będzie podobna do dotychczasowej.


Przeczytaj także:

Kokoszki. Nowa "dzielnicowa" linia autobusowa i wygodniejszy dojazd do Pomorskiej Kolei Metropolitalnej

Wzgórze Mickiewicza. Kolejna dzielnica z wewnętrzną linią autobusową-
Kamila Grzenkowska (0)
www.gdansk.pl
kamila.grzenkowska@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Kamila Grzenkowska (0)
www.gdansk.pl
kamila.grzenkowska@gdansk.pl
więcej tekstów autora