PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Kokoszki. DRMG szuka firmy, która wybuduje ul. Łagowską. Będzie bezpieczniej i wygodniej

Kokoszki. DRMG szuka firmy, która wybuduje ul. Łagowską. Będzie bezpieczniej i wygodniej
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska przygotowuje się do budowy układu drogowego w ulicy Łagowskiej na odcinku od ul. Goplańskiej do ul. Kortowskiej. Ogłoszono już postępowanie przetargowe na wyłonienie wykonawcy robót dla budowy w gdańskich Kokoszkach. Inwestycja ma na celu poprawę funkcjonowania istniejącego układu komunikacyjnego oraz zwiększenie bezpieczeństwa.  
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Ulica
Ulica Łagowska na odcinku od ul. Goplańskiej do ul. Kortowskiej będzie remotowana
mat. DRMG

 

Planowana budowa układu drogowego ulicy prowadzona będzie na ok. 420 m odcinku od ul. Goplańskiej do ul. Kortowskiej.

W ramach zadania istniejąca ulica zyska nową nawierzchnię, a także infrastrukturę podziemną. Wybrany w postępowaniu wykonawca wykona na głównym odcinku ul. Łagowskiej nawierzchnię asfaltową, chodniki, zjazdy oraz oświetlenie, pojawią się również ławki i kosze na śmieci.  

Na fragmencie ulicy Łagowskiej - w rejonie  posesji nr 40, 44, 48 - przewidziano ciąg pieszo jezdny zakończony zawrotką, wykonany z kostki betonowej. Zakres planowanych do wykonania prac obejmuje także rozbudowę i budowę infrastruktury podziemnej w tym m.in. budowę kanalizacji deszczowej, sanitarnej, a także budowę sieci energetycznej i gazowej.

-Wykonawców zainteresowanych wykonaniem tej inwestycji poznamy 26 sierpnia - informuje DRMG. - Na wykonanie prac wybrana w przetargu firma będzie mieć 9 miesięcy – licząc od dnia zawarcia umowy.

Zadanie jest częścią programu „Budowy i przebudowy dróg lokalnych w różnych dzielnicach miasta". W tym roku w ramach programu wykonywane są m.in. ul. Zakopiańska, Połęże, objazd Bramy Nizinnej czy ul. Twarda, natomiast w 2020 roku programem objęto m.in. ul. Flory, Stężycką oraz Jacka Soplicy.