PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

„Koduj z Gigantami” - programistyczne warsztaty m.in. w Gdańsku

„Koduj z Gigantami” - programistyczne warsztaty m.in. w Gdańsku
Trwa rejestracja na 9. edycję międzynarodowych, bezpłatnych warsztatów z programowania: „Koduj z Gigantami - Starcie Gigantów”. W programie m.in. programistyczny bój bohaterów najlepszych gier, oraz warsztaty, organizowane przez szkołę Giganci Programowania. Akcja odbywa się w Polsce, Hiszpanii, Chorwacji, Meksyku, Chile oraz na Słowacji. Rejestracja prowadzona jest również na zajęcia w Gdańsku.
Ruszyła rejestracja na 9. edycję międzynarodowych, bezpłatnych warsztatów Koduj z Gigantami - Starcie Gigantów . W Gdańsku zajęcia odbędą się w sobotę i niedzielę, 25-26 września
Ruszyła rejestracja na 9. edycję międzynarodowych, bezpłatnych warsztatów "Koduj z Gigantami - Starcie Gigantów". W Gdańsku zajęcia odbędą się w sobotę i niedzielę, 25-26 września
mat. szkoły „Giganci Programowania”

 

Nowa szkoła powstanie na Morenowym Wzgórzu. Uczniowie rozpoczną naukę za dwa lata

 

„Koduj z Gigantami” to międzynarodowy cykl bezpłatnych warsztatów dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zajęcia z podziałem na trzy grupy wiekowe: klasy 1-3, klasy 4-6 oraz starsi odbędą się stacjonarnie w 90 miastach Polski oraz online. Warsztaty będą prowadzone przez najlepszych trenerów - programistów. Celem akcji jest inspirowanie dzieci do tworzenia własnych gier, stron internetowych i aplikacji, aby zmienić bierne korzystanie z Internetu w twórczą aktywność.

- Na wszystkich zajęciach uczniowie tworzą projekt w wybranym środowisku. W ciągu 1,5 godzinnych zajęć jesteśmy w stanie stworzyć gotowy projekt gry lub aplikacji i przetestować ją. Ponadto stworzone projekty można zabrać ze sobą do domu - zaprasza Adrian Czechowski, trener szkoły Giganci Programowania, która organizuje warsztaty „Koduj z Gigantami - Starcie Gigantów”. - Zajęcia mają na celu przede wszystkim naukę programowania. Przygotowaliśmy zajęcia z blokowych języków programowania, HTML-a, C# i języka Lua w odpowiednich kategoriach wiekowych. Poznamy podstawowe pojęcia programowania takie jak pętle, instrukcje warunkowe, komunikaty, losowanie i wiele, wiele innych.

W Gdańsku warsztaty odbędą się przy ul. Grunwaldzkiej 103, w weekend 25-26 września. W trakcie warsztatów różne gry komputerowe zmierzą się ze sobą w niecodziennym starciu, dzięki któremu dowiemy się, która gra komputerowa - według młodych programistów - jest najlepsza na świecie. Dla uczestników przygotowano ponadto zmagania w wielu różnych środowiskach programowania, takie jak: tworzenie gier w Scratch, wyjątkowe przygody w Minecraft, profesjonalne tworzenie stron internetowych, projektowanie aplikacji na smartfony w AppInventor, czy programy i aplikacje w języku C# oraz Python. Dla wszystkich uczestników przygotowano serwer na Discordzie - miejsce, w którym mogą zawierać przyjaźnie, chwalić się osiągnięciami i wspólnie grać. W ramach warsztatów odbędzie się również konkurs projektowy z zakresu programowania, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody.

- Koduj z Gigantami” to nie tylko zajęcia z programowania. Postanowiliśmy poszerzyć naszą akcję o dodatkowe zajęcia z matematyki. Matematyczni Giganci - to tematyczne warsztaty dla ósmoklasistów i przyszłorocznych maturzystów, którzy chcieliby sprawdzić swoją wiedzę na podstawie testów próbnych, przygotowanych specjalnie dla nas przez egzaminatorów CKE - zachęca Dawid Leśniakiewicz ze szkoły Giganci Programowania. - Testy i ich rozwiązania omawiane będą przez wykwalifikowanego nauczyciela matematyki ze szkoły Giganci Edukacji - naszej nowej marki, dedykowanej uczniom, którzy chcą przygotować się do egzaminów ósmoklasisty i maturzysty z przedmiotów ścisłych. Zajęcia w szkole Gigantów Edukacji to gwarancja doskonale zdanego egzaminu z matematyki! Średni wynik naszych uczniów z testu 8-klasisty to aż 81%.

Więcej informacji i rejestracja na wydarzenie dostępne na stronie wydarzenia: www.kodujzgigantami.pl.

 

Celem zajęć jest przede wszystkim nauka programowania, ale także rozwijanie kreatywności i integracja dzieci i młodzieży
Celem zajęć jest przede wszystkim nauka programowania, ale także rozwijanie kreatywności i integracja dzieci i młodzieży
mat. szkoły „Giganci Programowania”

 

O szkole:

Międzynarodowa szkoła „Giganci Programowania” to miejsce, w którym już od najmłodszych lat uczniowie wprowadzani są w świat programowania nowych technologii. W trakcie nauki programowania prowadzący rozwijają w dzieciach i młodzieży logiczne myślenie, umiejętność rozwiązywania problemów i pobudzają ich kreatywność. Od 6 lat szkoła prowadzi kursy i warsztaty w całej Polsce oraz w Hiszpanii, Chorwacji, Słowacji, Chile oraz Meksyku.

Partnerem społecznym "Koduj z Gigantami" są HAKERSI - ogólnopolska społeczność tworzona przez Fundację Sarigato, która wspiera potrzebujące dzieciaki w usamodzielnianiu się przez naukę nowych technologii i kompetencji cyfrowych. Patronami Honorowymi wydarzenia są: Sekretarz Stanu w KPRM ds. cyfryzacji Janusz Cieszyński, Ośrodek Rozwoju Edukacji, NASK, włodarze miast oraz Prezydent Miasta Gdańsk Aleksandra Dulkiewicz.

oprac. AOwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. AOwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl