Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Kochasz muzykę Chopina i Polskę? Przyjdź na niedzielny, wyjątkowy koncert

W niedzielę, 11 listopada 2018 r., Polacy na całym świecie będą obchodzić 100-lecie odzyskania przez ojczyznę niepodległości. Z tej okazji, w ciągu całego roku, organizowane są przeróżne inicjatywy związane z ważnym świętem. Program obchodów obejmuje także koncerty. Najbliższy odbędzie się w niedzielę, 18 lutego, w Nowym Ratuszu. Kto ceni muzykę Fryderyka Chopina powinien zarezerwować sobie niedzielne popołudnie.

Kochasz muzykę Chopina i Polskę? Przyjdź na niedzielny, wyjątkowy koncert
A
A
data publikacji: 15 lutego 2018 r.

Muzyka w Nowym Ratuszu, to wspólny projekt Rady Miasta Gdańska i Cappelli Gedanensis, która nawiązując do bogatej twórczości muzycznej dawnego Gdańska, kontynuuje tradycje Kapeli Rajców Miejskich założonej w XVI wieku. Wykonuje opracowane i wydane drukiem arcydzieła muzyki gdańskiej. Koncerty w ramach tego projektu odbywają się właśnie w tym miejscu od wielu lat, kto był i słuchał, wie że warto.

W najbliższą niedzielę, 18 lutego, gdańska publiczność miała okazję wysłuchać koncertu przygotowanego w ramach cyklu “Koncert z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości”. Program oparty jest na utworach, które miały szczególny wydźwięk historyczny, społeczny, kulturalny lub religijny na przestrzeni ostatnich 100 lat. Taką muzykę bez wątpienia tworzył Fryderyk Chopin i to jego pieśni będzie można wysłuchać w wykonaniu Cappelli Gedanensis.

Gdzie i kiedy?

Sala Herbowa Nowego Ratusza

ul. Wały Jagiellońskie 1

18 lutego (niedziela)

godz. 16:00

Za przygotowanie koncertu odpowiadają:

wykonanie pieśni - soliści Cappelli Gedanensis

prowadzenie i przygotowanie wokalne – prof. Alina Kowalska-Pińczak


asystent dyrygenta – Jacek Brzoznowski

fortepian - Elena Aleksiejuk

-
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora