PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Kobiety łapią wiatr w żagle. Rejs uczestniczek Akademii Walki z Rakiem
Kobiety łapią wiatr w żagle. Rejs uczestniczek Akademii Walki z Rakiem
19 kobiet, głównie z Trójmiasta, dotkniętych chorobą nowotworową wypłynie w czwartek 20 września 2018 roku żaglowcem „Generał Zaruski” w dwudniowy rejs po Zatoce Gdańskiej pod hasłem Wiatr w żagle! Rejs już po raz drugi organizują uczestniczki gdańskiej filii Akademii Walki z Rakiem.

rejs
W ubiegłorocznym rejsie żaglowcem Generał Zaruski wzięło udział 20 pań 
Dominik Paszliński/gdansk.pl

Żaglowiec wypłynie z mariny na Ołowiance w Gdańsku o godzinie 10, powróci dzień później. Dla kobiet dotkniętych chorobą nowotworową rejs ma być okazją do sprawdzenia się w niecodziennych warunkach i budowania wiary w siebie i swoje możliwości po przebytej chorobie lub w trakcie jej leczenia.

Rok temu w pierwszym rejsie wzięło udział 20 kobiet z chorobą nowotworową, podczas rejsu był czas na wizytę w SPA na morzu i ognisko na plaży w Helu.   

W tegorocznym rejsie uczestniczy 19 kobiet; żaden mężczyzna nie zgłosił się do udziału w projekcie. Uczestniczki  rejsu stanowić będą część załogi żaglowca i będą wykonywać wszystkie prace na pokładzie. Ponadto podczas cumowania jednostki w porcie w Jastarni wezmą udział w warsztatach psychoedukacyjnych i rozwoju osobistego.

Gdańska filia Akademia Walki z Rakiem działająca przy Fundacji Hospicyjnej od 2006 roku obejmuje swoim działaniem rocznie około 150-200 osób. Każdego roku z jej pomocy korzysta od 40 do 70 nowych osób. Akademia jako jedyna w Gdańsku prezentuje szeroką, bezpłatną ofertę dla osób dotkniętych chorobą nowotworową. Wsparcie i edukacja udzielane przed doświadczonych psychologów i psychoonkologów, fizjoterapeutów oraz dietetyka mają na celu wzmacnianie podopiecznych w procesie zdrowienia i aktywizowanie ich w powrocie do normalnego życia.

Koordynatorka gdańskiej Akademii, Anna Marlęga – Woźniak mówi, że z każdym rokiem wzrasta liczba osób zainteresowanych ofertą. W ubiegłym roku zgłosiło się o prawie 50 proc. więcej chętnych.

Strategicznymi partnerami rejsu są Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz Gdańska Infrastruktura Wodno-Kanalizacyjna.

oprac. AKwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl