PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Klub żużlowy prosi kibiców o wsparcie. W zamian miejsce na muralu, unikatowe karty, wyjątkowa koszulka

Klub żużlowy prosi kibiców o wsparcie. W zamian miejsce na muralu, unikatowe karty, wyjątkowa koszulka
"W chwilach dobrych i złych, czerwono-biało-niebieski świat tworzyliście Wy - kibice! Dziś prosimy Was o wyciągnięcie do klubu ręki i finansowe wsparcie, w zamian oferując wyjątkowe miejsce na muralu poświęconym klubowi!" - piszą władze zespołu żużlowego Zdunek Wybrzeże Gdańsk.
Wrzesień 2015 roku, stadion żużlowy w Gdańsku. Kibice gdańskiej drużyny podczas finałowego meczu drugiej ligi GKŻ Wybrzeże - Polonia Piła, zakończony zwycięstwem gospodarzy i ich awansem do pierwszej ligi
Wrzesień 2015 roku, stadion żużlowy w Gdańsku. Kibice gdańskiej drużyny podczas finałowego meczu drugiej ligi GKŻ Wybrzeże - Polonia Piła, zakończony zwycięstwem gospodarzy i ich awansem do pierwszej ligi
fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

 

Sezon żużlowy w Polsce jeszcze nie wystartował. Rozgrywki pierwszej ligi mają się rozpocząć dopiero w połowie lipca. Nie wiadomo jednak czy tak się stanie. Nie wiadomo też, czy mecze będą się odbywały z udziałem publiczności. Część kibiców żużla w Gdańsku kupiła już karnety na sezon 2020. 

Gdański klub już wcześniej wydał oświadczenie, w którym zapewnił, że jeśli rozgrywki zostaną odwołane albo będą się toczyć bez udziału publiczności, to klub odda pieniądze za zakupione karnety. Zarząd GKŻ Wybrzeże (właściciel jeżdżącego w pierwszej lidze zespołu Zdunek Wybrzeże) miał też propozycje dla fanów. 

Co z karnetami na sezon 2020. Oświadczenie gdańskiego klubu i propozycje dla fanów


Teraz klub prosi o finansowe wsparcie. Na stronie internetowej zrzutka.pl wpłacać można pieniądze na #WybrzeżeToWy

GKS Wybrzeże to historia wielu różnych sekcji; wielu różnych zawodników wpływało na losy klubu, a Wasze sympatie też kształtowały się różnie. Lecz jedno przez te wszystkie lata się nie zmieniło - zawsze, w chwilach dobrych i złych, czerwono-biało-niebieski świat tworzyliście Wy - kibice! Dziś prosimy Was o wyciągnięcie do klubu ręki i finansowe wsparcie, w zamian oferując wyjątkowe miejsce na muralu poświęconym klubowi!

- piszą władze klubu.

Dla tych, którzy na zrzutka.pl/z/wybrzezetowy wpłacą konkretne kwoty, czekać będą upominki.

 

wybrzeze wsparcie

 

 

Każdy kto wpłaci 30 zł:

otrzyma możliwość umieszczenia swojego imienia, nazwiska lub ksywki na specjalnym muralu, który powstanie w tunelu prowadzącym na Stadion Żużlowy im. Zbigniewa Podleckiego. Grafika powstanie naprzeciwko obecnie istniejącej upamiętniającej najwybitniejszych zawodników w historii klubu.

mural maly

 

Każdy kto wpłaci 50 zł: 

otrzyma unikatową talię kart z wizerunkami 52 najważniejszych zawodników w historii klubu (talia nie dostępna nigdzie indziej).

KLIKNIJ W GRAFIKĘ, ABY POWIĘKSZYĆ

karty mala

 

Każdy kto wpłaci 80 zł:

otrzyma wyjątkową koszulkę, na której froncie znajduje się napis GKS Wybrzeże składający się z imion i nazwisk 244 zawodników, którzy reprezentowali klub w czasie jego istnienia. Znajdą się tam żużlowcy, którzy przygodę skończyli tuż po zdaniu licencji oraz medaliści mistrzostw świata. Plecy zdobią daty, w których drużyna zdobywała medale mistrzostw Polski.

KLIKNIJ W GRAFIKĘ, ABY POWIĘKSZYĆ

koszulka mala

 


Zbiórkę na gdański klub można zasilać również innymi - większymi lub mniejszymi - kwotami. Są już tacy, którzy wpłacali po 200 zł. Po dwóch dniach akcji klub wsparło około 250 osób na łączną kwotę ponad 16 tys. zł (stan na sobota, 30 maja, godz. 6.00). 

Zbiórka prowadzona jest do 25 lipca. 

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl