PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Problem bezdzietności. Gdańsk finansuje bezpłatne wsparcie psychologiczne
Problem bezdzietności. Gdańsk finansuje bezpłatne wsparcie psychologiczne
Od stycznia 2019 roku mieszkańcy Gdańska mogą skorzystać z bezpłatnego wsparcia psychologicznego dotyczącego zdrowia prokreacyjnego i zminimalizowania niekorzystnych skutków psychologicznych i społecznych przymusowej bezdzietności.
W styczniu ruszył program dla mieszkańców Gdańska, którzy mają kłopoty z prokreacją
W styczniu 2019 roku ruszył program dla mieszkańców Gdańska, którzy mają kłopoty z prokreacją
Filip Olejowski - stock.adobe.com


Projekt "Uwaga zdrowie", który został sfinansowany ze środków Miasta Gdańska, ma zwiększyć dostępność mieszkańców z trudnościami w prokreacji do wsparcia psychologicznego.

Trudności w prokreacji dotyczą osób z niepowodzeniami położniczymi (poronienia, rozpoznanie wady letalnej płodu, zgony dziecka w okresie płodowym i okołoporodowym), rozpoznania niepłodności na każdym etapie leczenia (w tym także diagnozy), niezależnie od stosowanych metod leczenia (Techniki Naturalnej Prokreacji - Naprotechnologia, Metody Wspomaganego Rozrodu), po zakończonym leczeniu zaburzeń prokreacji niezależnie od uzyskanych efektów, przymusowo bezdzietnych.

Aby skorzystać z programu, trzeba wyrazić zgodę na korzystanie z pomocy psychologicznej, warunkiem niezbędnym do udziału w projekcie jest też zamieszkanie na terenie Gdańska w dniu kwalifikacji.

Opieka psychologiczna to konsultacje psychologiczne lub cykl dziesięciu sesji psychoterapeutycznych. Konsultacje odbywają się w szpitalu im. św. Wojciecha przy al. Jana Pawła II 50 lub szpitalu im. Kopernika przy ul. Nowe Ogrody 1-6 w Gdańsku.

Rejestrować się na konsultacje można od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00 -16.00, tel. 663 681 140

Więcej informacji - nthiemann@copernicus.gda.pl lub www.copernicus.gda.pl


oprac. AKwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl