PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

"Klasa na medal". Udział wzięło ponad 3 300 uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych

"Klasa na medal". Udział wzięło ponad 3 300 uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych
Ponad 3 300 dzieci ze 170 klas w 29 szkołach wzięło udział w pierwszej edycji "Klasy na medal". Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami, klasy otrzymały nagrody rzeczowe i dyplomy. Kolejna edycja już we wrześniu w nowym roku szkolnym. - I chcielibyśmy ją powtarzać co roku - zaznacza Wojciech Czubaszek, koordynator ds. sportu w GZSiSS.
Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami
Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami
fot. GZSiSS

 

„Klasa na medal” to sześć testów sprawnościowych dla uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych przygotowanych przez Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego.

Dla klas 0-1 były to: bieg z woreczkiem, test równowagi, test koordynacji, skok w dal z miejsca, bieg wytrzymałości, test mięśni brzucha. Dla klas 2-3: test siły rąk, test szybkości, skok w dal z miejsca, bieg wytrzymałości, bieg wahadłowy, test mięśni brzucha.

"Klasa na medal" - ZOBACZ, jak wyglądają konkurencje


Każde dziecko za poszczególne konkurencje zdobywało punkty dla swojej klasy. Testy odbywały się w trzech ostatnich miesiącach roku szkolnego.

- Uczniowie rywalizowali korespondencyjnie, ponieważ wszystkie zadania wykonywali w macierzystych szkołach pod okiem swojego nauczyciela, który skrzętnie zapisywał wyniki swoich uczniów - mówi Łukasz Tomkiewicz, prowadzący akcję z ramienia GZSiSS.
Akcja trwała przez ponad dwa miesiące (od kwietnia do czerwca). Ostatnie próby testowe były wykonywane 18 czerwca. Potem wyniki były przesyłane do organizatora.

- Celem współzawodnictwa najmłodszych uczniów była aktywizacja do ruchu oraz umożliwienie nauczycielowi oceny sprawności fizycznej uczestników i obserwacja postępów podczas realizacji współzawodnictwa klasowego, integracja klasy i rozwijanie umiejętności pracy w grupie, wspólna zabawa oraz promowanie aktywności ruchowej od najmłodszych lat - wyjaśnia Wojciech Czubaszek, koordynator d/s sportu GZSiS.

W testach udział wzięło ponad 3 300 dzieci z 170 klas w 29 szkołach.

Każdy z uczestników został nagrodzony: uczniowie otrzymali pamiątkowe medale, poszczególne klasy - dyplomy oraz nagrody rzeczowe, którymi były skakanki, piłki (m.in. do piłki nożnej, ręcznej, siatkówki), rakietki do tenisa stołowego, gumy do skakania, zestawy do gry w siatkówkę, badmintona, siatkonogę, płotki lekkoatletyczne, maty do yogi.

- Z uwagi na pandemię nie było możliwe wcześniejsze wejście z akcją, dlatego ta pierwsza odsłona ma dosyć krótki dwumiesięczny przebieg. Kolejna edycja już od września i tak chcielibyśmy powtarzać co roku - dodaje Czubaszek. - Ponieważ była to pierwsza tego typu akcja, to zakładamy, że w kolejnej edycji ulegnie ona pewnym modyfikacjom. Będziemy rozmawiać na ten temat z uczestnikami.

 

wyniki klasa na medal wersja 3-1
wyniki klasa na medal wersja 3-2
wyniki klasa na medal wersja 3-3
wyniki klasa na medal wersja 3-4
wyniki klasa na medal wersja 3-5

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl