Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Kino na teatrze. Wakacyjne oblicze Szekspirowskiego [WIDEO]

Od 25 czerwca do 27 sierpnia - w każdą sobotę - fani sztuki filmowej i tego co niestandardowe, powinni odwiedzić Teatr Szekspirowski. W ramach nowego cyklu kina plenerowego na dachu budynku odbędzie się 9 projekcji. Do obejrzenia m.in. “Birdman” czy “Wielkie piękno”.

Kino na teatrze. Wakacyjne oblicze Szekspirowskiego [WIDEO]
A
A
data publikacji: 05 czerwca 2016 r.

Kino na dachu?! Świetny pomysł. Kto wie, może po bilety na dobre filmy będą się ustawiały pod Teatrem Szekspirowskim takie kolejki, jak w czasie akcji Bilet za 400 groszy.
Kino na dachu?! Świetny pomysł. Kto wie, może po bilety na dobre filmy będą się ustawiały pod Teatrem Szekspirowskim takie kolejki, jak w czasie akcji Bilet za 400 groszy.
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

Pomysł jest inspirowany projekcjami filmowymi „Rooftop cinema”, które odbywają się na dachach budynków Nowego Jorku. Miasto, które nigdy nie śpi, będzie stale przewijało się w tematyce filmowej.

Choć Szekspirowski startuje z seansami dopiero w ostatnią sobotę czerwca, teatr przygotował już harmonogram i jest gotowy na przyjęcie widzów. Kilka dni temu, na dachu budynku odbyła się próba generalna. Jak będzie wyglądało kino na teatrze?

Projekcji łącznie będzie dziewięć. Szekspirowski zacznie bardzo dobrym filmem. Będzie to „Birdman” w reżyserii Alejandro Gonzáleza Iñárritu. W 2015 roku zdobył cztery Oskary, w tym tytuł najlepszego filmu roku. Pełen absurdu, humoru i sarkazmu obraz odsłaniający kulisy nowojorskiej produkcji teatralnej, z Michaelem Keatonem w roli głównej.

W kolejnych miesiącach, to jest w lipcu i sierpniu, zobaczymy z kolei kultowy film Noah Baumbacha „Frances Ha”, uznawany za zaginioną perełkę Francuskiej Nowej Fali i współczesną wersję „Manhattanu” Woody Allena. Wyświetlony zostanie także francuski melodramat „Moja miłość” prezentowany w ubiegłorocznym konkursie głównym Festiwalu w Cannes. To pełen humoru współczesny romans z Vincentem Casselem i Emmanuelle Bercot.

Fani hiszpańskiego kina, też znajdą coś dla siebie. Do gustu powinien im przypaść argentyńsko-hiszpański thriller „El Clan” Pablo Trapero. Film portretuje zmiany ustrojowe w kraju na początku lat 80-tych, krytycy uznali go za najlepszy hiszpańskojęzyczny film roku.

W charakter wielkomiejskich filmów wpisuje się również nagrodzone Europejską Nagrodą Filmową „Wielkie piękno” Paolo Sorrentino - satyryczny i zabawny portret elit towarzyskich współczesnego Rzymu, nawiązujący do dorobku filmowego Federico Felliniego.

Warto też zwrócić uwagę na hinduski  „Smak Curry” w reż. Ritesha Batry - jest to historia dwójki samotnych ludzi we współczesnym Mumbaju, których los splata ze sobą kulinarna pomyłka.

Program pokazów:

25 czerwca 2016 | sobota - Birdman, reż. Alejandro González Iñárritu, USA, 2014, 119 min

2 lipca 2016 | sobota - Smak Curry, reż.Ritesh Batra, Indie/Francja/Niemcy/USA, 2013, 104 min

9 lipca | sobota - El Clan, reż. Pablo Trapero, Argentyna/Hiszpania, 2015, 90 min

16 lipca | sobota - Wielkie piękno, reż. Paolo Sorrentino, Włochy/Francja, 2013, 182 min

23 lipca | sobota - Taxi – Teheran, reż. Jafar Panahi, Iran, 2015, 82 min

27 lipca | pokaz wyjątkowo w środę - Moja miłość, reż. Maïwenn Le Besco, Francja, 2015, 130 min

13 sierpnia | sobota - 11 minut, reż. Jerzy Skolimowski, Polska/Irlandia, 2015, 81 min

20 sierpnia | sobota - Victoria, reż. Sebastian Schipper, Niemcy, 2015, 138 min

27 sierpnia | sobota - Frances Ha, reż. Noah Baumbach, USA, 2012, 86 min

Pokazy zaczynają się o godz. 21.30.

Sprzedaż biletów bezpośrednio przed pokazami.

Wstęp: 10 zł.

Więcej informacji oraz opisy filmów na stronie: www.kinonaszekspirowskim.pl

-
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora