PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Roztańczony tłum na plaży w Brzeźnie. Sukces Gdańskiego Maratonu Zumba Fitness

Roztańczony tłum na plaży w Brzeźnie. Sukces Gdańskiego Maratonu Zumba Fitness
- To idealny zestaw: plaża, wakacyjny nastrój, energetyczna muzyka i taniec - mówi Anna Cegłowska pomysłodawczyni maratonu zumby, który dziś 17 sierpnia odbył się na plaży w gdańskim Brzeźnie. Pod gołym niebem tańczyły tłumy pań i - mniej licznych ale równie energicznych - panów. Do Gdańska na maraton zumby przejechali goście z całej Polski.

 

zumbadobra1
Kilkaset osób wspólnie tańczyło w rytm m.in. latynoskich rytmów podczas VII Gdańskiego Maratonu Zumby Fitness  
Fot. Gdański Ośrodek Sportu


Zumba to taneczno-fitnessowe zajęcia, które w Gdańsku odbywają się w ramach cyklu „Aktywuj się w Gdańsku” i gromadzą co tydzień entuzjastów ruchu i tańca. Anna Cegłowska, instruktorka zumby działająca w Stowarzyszeniu “Zawsze w formie”, jednego z organizatorów maratonu w to lato już po raz siódmy razem z Gdańskim Ośrodkiem Sportu zaprosiła gdańszczan i przyjezdnych do wspólnej zabawy pod gołym niebem. 

I tak VII Maraton Fitness rozpoczął się blokiem tanecznych zajęć Zumba Kids, skierowany do najmłodszych, którym z chęcią towarzyszyli rodzice. Punktem kulminacyjnym imprezy był Maraton Zumba Fitness, w którym udział wzięli niezmordowani instruktorzy z całej Polski: m.in. prowadząca zajęcia „Aktywuj się w Gdańsku” Anna Cegłowska, Oktawian Zagórski, Gelmis Basabe, Bartek Maciejewicz, Michał Kurpet, Paweł Paczyński, Monika Tran Van, Justyna Senger i Aneta Damps.

 

zumbadobra3
Na scenie instruktorzy zumby fitness z całej Polski 
Fot. Gdański Ośrodek Sportu

 

- Na nasz maraton przyjeżdżają już ludzie z całej Polski - mówi Anna Cegłowska. - Mamy kilkudziesięcioosobową grupę z Bydgoszczy, Ostródy, Warszawy. W zumbie świetne jest to, że nie trzeba mieć żadnego przygotowania. To nie jest lekcja tańca, więc nie chodzi o to, żeby powtarzać układy choreograficzne, ale żeby się ruszać, próbować, zaczynać od prostszych kroków. Tu każdy daje sobie radę.  

Maraton Zumba Fitness na gdańskiej plaży to dziś największy i najpopularniejszy maraton taneczno-fitnessowy na Pomorzu. Każdy może wziąć w nim udział, nie potrzeba wcześniejszych zapisów, nie ma ograniczeń wiekowych czy kondycyjnych. 

Pani Anna z Zaspy już od trzech lat uczęszcza na zajęcia zumby gold w ramach programu “Aktywuj się w Gdańsku”, nie mogło jej więc zabraknąć na maratonie, który może być dla kursantów ukoronowaniem całorocznych ćwiczeń i możliwością zaprezentowania niemałych umiejętności. 

 

zumbadobra2
W tegorocznym maratonie trdycyjnie już wzięły udział przede wszystkim panie, choć zdarzali się też i panowie  
Fot. Gdański Ośrodek Sportu

 

- To jest dla mnie czysta przyjemność i naładowanie akumulatorów - mówi gdańszczanka. - Ale też pokazanie, że osoby w średnim wieku doskonale sobie z zumbą radzą i często mają lepszą kondycję niż osoby młodsze. To mój drugi maraton, bawię się świetnie. 

- Zumba to oczywiście ruch, lepsza kondycja, utracone kalorie - dodaje Anna Cegłowska. - Ale to też tworzące się małe społeczności, ruch który otwiera ludzi na siebie. Na zajęciach osoby z różnych środowisk nawiązują przyjaźnie, znajdują wspólny język. Mam kursantów, którym zumba pomogła wyjść z depresji.

Zumba Fitness dzięki  swojej przystępności jest dziś jedną z najpopularniejszych form ruchu. Poza poprawą samopoczucia i sprawności fizycznej ma korzystny wpływ na nastrój i obniżenie poziomu stresu. Zajęcia sprzyjają także nawiązywaniu nowych znajomości i tworzą wśród uczestników poczucie wspólnoty, stanowiące dodatkową motywację do uprawiania sportu i podejmowania aktywności ruchowej.

Czytaj także: Aktywuj się w Gdańsku. Zumba, joga, bieganie - zobacz program ćwiczeń w plenerze

Zumba, joga, nordic walking... Jak i gdzie ćwiczyć w Gdańsku za darmo? Zobacz nasz wideoczat

Alicja Katarzyńskawww.gdansk.plalicja.katarzynska@gdansk.pl
Alicja Katarzyńska - najnowsze
Alicja Katarzyńskawww.gdansk.plalicja.katarzynska@gdansk.pl
Alicja Katarzyńska - najnowsze