PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Kiedyś było kartoflisko, dziś - piękne boisko. Nowy kompleks sportowy przy SP nr 52 otwarty

Kiedyś było kartoflisko, dziś - piękne boisko. Nowy kompleks sportowy przy SP nr 52 otwarty
Boisko do piłki nożnej, boiska wielofunkcyjne, bieżnia, skocznia, siłownia pod chmurką wchodzą w skład kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej nr 52 w Dolnym Wrzeszczu w Gdańsku. Oddano go do użytku w piątek, 6 grudnia otwarto. - Wcześniej na tym terenie było coś w rodzaju kartofliska - mówi Piotr z ósmej klasy. - Teraz jest po prostu wspaniale.
boisko1
Pierwszy gol na nowym boisku przy gdańskiej podstawówce nr 52. Na bramce Adam Korol dyrektor Biura Prezydenta Gdanska ds Sportu w Urzędzie Miejskim w Gdańsku
Krzysztof  Mystkowski/KFP

 

- U kogo był dziś Mikołaj? - przywitała uczniów i gości Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. - Ja też spotkałam go po drodze i, choć to trwało trochę dłużej, przyniosłam wam w prezencie cały ten kompleks sportowy. To 103 nowoczesne boisko wybudowane w naszym mieście. Staramy się konsekwentnie infrastrukturę służąca rozwojowi ducha sportowej rywalizacji rozbudowywać. Dla nas jest ważne, abyście byli sprawnymi gdańszczanami, bo was potrzebujemy. Korzystajcie z boisk bezpiecznie i często. 

To już 103 zmodernizowany szkolny kompleks sportowy w Gdańsku
To już 103 zmodernizowany szkolny kompleks sportowy w Gdańsku
zdj. Krzysztof Mystkowski/KFP

 

Budowa boisk i infrastruktury sportowej przy budynkach szkolnych trwała od września 2018 do czerwca 2019 roku i kosztowała 2,1 mln zł. Uczniowie mogą korzystać z boiska do piłki nożnej, boiska wielofunkcyjnego, bieżni i skoczni w dal, stołów do tenisa stołowego, siłowni zewnętrznej, placu rekreacyjnego do gier i zabaw, a ich poczynania można podziwiać z nowych trybun. Cały teren zyskał nowe oświetlenie, powstał też parking i chodniki. Projekt zrealizowała F.H.U. Auto Sport. Ten mikołajkowy prezent ma także charakter urodzinowy, bo szkoła obchodzi także 60-te urodziny.

 

boisko2
Kompleks sportowy to m.in. boisko wielofunkcyjne, bieżnia, siłownia, plac zabaw, stoły do tenisa stołowego 
Krzysztof Mystkowski/KFP

 

- Z tej okazji serdeczne życzenia - powiedziała prezydent Dulkiewicz. - Przede wszystkim żebyście mieli otwarte serca, umysły i rozumy. Bądźcie otwarci na siebie, otwarci na innych, budujmy lepszy Gdańsk i lepsza ojczyznę. Kompleks sportowy to prezent od wszystkich gdańszczanek i gdańszczan. Dbajcie o niego, żeby służył wam i waszym koleżankom i kolegom, którzy będą się uczyć tu po was.

Z nowych boisk, siłowni, placu zabaw najbardziej zadowoleni są uczniowie i ci z pierwszych i z ostatnich klas, każdy może tu znaleźć coś dla siebie. 

- Nie mieliśmy boiska przez  wiele lat - mówi Piotr z klasy VIII b SP nr 52 w Gdańsku. - Mieliśmy tu tzw. kartoflisko, z dwoma bramkami do piłki ręcznej. A teraz cały ten ogrodzony teren jest nasz. To jest duża zmiana.

 

boisko33
Budowa kompleksu sportowego trwała kilka miesięcy
Krzysztof Mystkowski/KFP

 

- Bardzo fajnie, że Gdańsk przekazał nam pieniądze na boiska - dodała Magda, też z VIII b. - To jest naprawdę wielka atrakcja dla nas. Każdy znajdzie coś dla siebie. 

W skład kompleksu sportowego wchodzą dwa boiska: do piłki nożnej i wielofunkcyjne, czyli 103 i 104 na liście  boisk wybudowanych od 2006 roku.

Inwestycja prowadzona na przełomie 2018 i 2019 r. i kosztowała 2,1 mln zł.
Inwestycja prowadzona na przełomie 2018 i 2019 r. i kosztowała 2,1 mln zł.
zdj. Krzysztof Mystkowski/KFP

 

Wykaz wszystkich miejskich boisk wraz z regulaminem korzystania z nich i ujednoliconym cennikiem korzystania znajduje się na stronie gdansk.pl.

 

Alicja Katarzyńskawww.gdansk.plalicja.katarzynska@gdansk.pl
Alicja Katarzyńska - najnowsze
Alicja Katarzyńskawww.gdansk.plalicja.katarzynska@gdansk.pl
Alicja Katarzyńska - najnowsze