• Start
  • Wiadomości
  • Kibice Villarreal i Manchesteru przyjechali na finał Ligi Europy UEFA. FOTO i WIDEO

Kibice Villarreal i Manchesteru przyjechali na finał Ligi Europy UEFA. FOTO i WIDEO

W środę, 26 maja - w dniu finału Ligi Europy UEFA - w Porcie Lotniczym Gdańsk w godzinach 9.30-12.00 lądowały samoloty z kibicami Villarreal i Manchesteru United. Specjalnie podstawionymi autokarami zostali dowiezieni pod Polsat Plus Arenę Gdańsk. Na trybunach stadionu w Letnicy zasiądzie dziś po około 2 tysiące fanów obu klubów.
( 26.05.2021 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Dwóch mężczyzn stoi obok siebie, mają wyciągnięte do góry dłonie z palcami w kształcie V. Jeden w czapeczce w okularach ma szalik Villarreal, drugi - Manchester United. Za nimi wystaje fragment repliki pucharu Ligi Mistrzów. Po bokach inni ludzie, w tle budynki
Kibice Villarreal i Manchesteru Utd. razem w Gdańsku przy replice pucharu Ligi Europy
fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

 

ZOBACZ: SPECJALNA PODSTRONA POŚWIĘCONA FINAŁOWI LIGI EUROPY UEFA 2021 


- Zgodnie z zasadą, którą wprowadziła UFEA, loty czarterowe muszą być powiązane z wyczarterowanymi autokarami. W związku z tym, pod terminalem nr 1 podstawione będą autokary dla kibiców Villarreal, zaś na pętli autobusowej specjalne autokary czekać będą na kibiców angielskich. Autobusy zawiozą kibiców obu drużyn bezpośrednio na Stadion Gdańsk - mówił Zbigniew Weinar, koordynator przygotowań Miasta Gdańska do Finału Ligii Europy. 

 

Uśmiechnięty mężczyzna wysiada z samolotu. Okulary na nosie, na głowie kolorowy (głównie czerwony) kapelusz, dżinsowa kurtka z emblematami, na szyi szalik w barwach Manchesteru, ręce do boku z uniesionymi kciukami
- Jesteśmy - zdaje się mówić fan Manchesteru Utd. po wylądowaniu na lotnisku w Gdańsku
fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

 

Mężczyzna w żółtej bluzie i szaliku Villarreal, w maseczce na twarzy idzie chodnikiem, prawa ręka uniesiona do góry z zaciśniętą dłonią. Za nim inni ludzie
Kibice Villarrealu na płycie gdańskiego lotniska
fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

 

Tak też się stało. W środę, 26 maja, w godzinach 9.30-12.00 w Porcie Lotniczym Gdańsk lądowały wyczarterowane samoloty z fanami z Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. 

Z przystadionowych parkingów kursowały też autobusy wahadłowe, które przewiozły kibiców obu drużyn do centrum miasta. Kibiców Villarreal i Manchesteru United można spotkać w centrum Gdańska, ogródkach pubów i restauracji. Robili sobie zdjęcia przy replice pucharu Ligi Europy.  


ZOBACZ FILM - KIBICE W GDAŃSKU

 

I JESZCZE JEDEN FILM Z KIBICAMI W GDAŃSKU

 

Z powodu obostrzeń i zasad przydziału biletów na gdański stadion wejdzie w sumie niecałe 6 tysięcy kibiców (reszta to oficjele i sponsorzy UEFA oraz dziennikarze). Fankluby MU i Villarrealu osobno dostały do dyspozycji po niecałe 2 tysiące biletów, w wolnej sprzedaży było mniej niż 2 tysiące kart wstępu. 

Kibice, którzy mają miejsca w samolotach czarterowych, zaraz po meczu - jeszcze w nocy - odlecą do swoich krajów.  

 

Fani Manchesteru Utd. po wylądowaniu na gdańskim lotnisku
Fani Manchesteru Utd. po wylądowaniu na gdańskim lotnisku
fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

 

Wnętrze autobusu: kilka osób w maseczkach (jedna w masce zwierzaka na twarzy) na lekko ugiętych nogach pozują do zdjęcia
Dla kibiców przygotowano transport z lotniska do centrum miasta
fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

 

Grupa ludzie idzie chodnikiem, większość ubrana w żółte koszulki, ręce uniesione do góry w geście pozdrowienia
Villarreal, Villarreal - skandowali Hiszpanie
fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

 

Pierwsi kibice zespołów finalistów Ligi Europy UEFA do Gdańska przyjechali w przeddzień meczu, we wtorek, 25 maja. Niestety wieczorem grupa agresywnych mężczyzn napadła na angielskich kibiców i zdemolowała ogródek restauracji w Śródmieściu. Miejmy nadzieję, że do kolejnych zajść już nie dojdzie. 

 

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ KIBICÓW VILLARREAL I MANCHESTERU UTD. W GDAŃSKU