PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Karta Mieszkańca prawdziwym hitem. Złożono już ponad 60 000 wniosków!

Karta Mieszkańca prawdziwym hitem. Złożono już ponad 60 000 wniosków!
Gdańszczanie i gdańszczanki kochają swoje miasto i chcą w pełni korzystać z jego bogatej oferty - taka myśl nasuwa się po sprawdzeniu liczby złożonych wniosków o Kartę Mieszkańca. Od inauguracji projektu, która nastąpiła w połowie listopada, wpłynęło ich już ponad 60 tysięcy, z tego blisko 43 tys. mieszkańców odebrało już swoje karty.

Karta Mieszkańca prawdziwym hitem. Złożono już ponad 60 000 wniosków!

Jakie atrakcje zawarte w Karcie Mieszkańca cieszą się największym powodzeniem? Ścisła czołówka to Centrum Hewelianum - 1150; lodowisko na Placu Zebrań Ludowych- 748 i ECS - 511 oraz pływalnie miejskie. 

Warto przy tym przypomnieć, że Karta to nie tylko darmowe wejścia do wybranych obiektów raz w roku, ale także trwałe zniżki, np. na zakup paliwa, leczenie, podróże, a nawet… sprzątanie. A pamiętajmy, że Karta jest narzędziem bardzo elastycznym i z każdym miesiącem pojawiają się kolejne atrakcyjne rabaty i darmowe wejścia.

Na bieżąco można sprawdzić listę partnerów na stronie: www.jestemzgdanska.pl.

- O tym, że jest to udany i potrzebny projekt, świadczy ogromne zainteresowanie ze strony gdańszczan. Dzięki Karcie, która kosztuje symboliczną złotówkę, można korzystać z najważniejszych atrakcji, jakie oferuje Gdańsk, a jednocześnie oszczędzić pieniądze. Z czasem korzyści będą jeszcze większe - podsumowuje pierwsze miesiące projektu Aleksandra Dulkiewicz, zastępca prezydenta ds. polityki gospodarczej.


WSZYSTKO O KARCIE MIESZKAŃCA


Szczególnie gorący był pierwszy tydzień po wprowadzeniu Karty. Telefony na infolinii dosłownie się urywały, a stronę projektu codziennie odwiedzały tysiące zainteresowanych. Jednak także teraz nie brakuje zapytań i, oczywiście, nowych wniosków.

Na szczęście wyrobienie Karty jest banalnie proste. Wystarczy spełnić jeden z 3 warunków:

  • mieć dowód osobisty wydany przez prezydenta Gdańska
  • posiadać w Gdańsku nieruchomość
  • opłacać podatki w jednym z gdańskich urzędów skarbowych lub opłacać w Gdańsku media

Następnie należy wejść na stronę www.jestemzgdanska.pl, wypełnić wniosek oraz zapłacić złotówkę. Kartę można odebrać u większości partnerów i od razu z niej korzystać. 

Nie czekaj – odbierz swoją Kartę już teraz!