PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.

Karta Mieszkańca. Jakie atrakcje na wakacje? Sprawdź nowe możliwości

Karta Mieszkańca. Jakie atrakcje na wakacje? Sprawdź nowe możliwości
Gdańska Karta Mieszkańca ponownie wzbogaciła się o pakiet zniżek i bezpłatnych atrakcji, które związane są m.in. z wodą, pięknymi widokami czy spędzaniem wolnego czasu przy planszówkach czy książkach. Warto z nich skorzystać.
Nz. Tramwaj F5, Sonica I
Nz. Tramwaj F5, Sonica I
fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

Tramwaj wodny

Każdy posiadacz Karty Mieszkańca może skorzystać z 1 bezpłatnego biletu w jedną stronę, na wybrany rejs tramwajem wodnym linią F5 lub F6. Zobacz TUTAJ, jak prosto i wygodnie zamówisz bezpłatny bilet.

Kajak

Karta Mieszkańca oferuje zniżkę 25 proc. na wycieczki kajakowe w Gdańsku, w ramach projektu „Gdańsk z Kajaka”. Wycieczki odbywają się od kwietnia do września. Szczegóły TUTAJ.

Rejs galarem

Rejs odbywa się repliką historycznej łodzi typu Galar, która była rozpowszechniona głównie w XVIII wieku i była typem polskiego statku rzecznego używanego do jednorazowego transportu towarów w dół rzeki (m.in. soli, wapna, cynku, mydła, zboża).

Fundacja Galar Gdański oferuje posiadaczom GKM 50proc. zniżkę na 70-cio minutowy rejs Galarem po Gdańsku. Korzystanie z usługi możliwe jest do października br., z wyłączeniem sierpnia. Kto chciałby skorzystać z propozycji w tym miesiącu, powinien się pospieszyć. Szczegóły TUTAJ


Darmowe baseny

Pływalnie Gdańskiego Ośrodka Sportu oferują 1 bezpłatne wejście w roku na jeden z czterech basenów (Stogi, Orunia, Osowa lub Chełm) oraz 10 proc. rabatu na karnet basenowy. Więcej TUTAJ

 

Skoczna aktywność

Wizyta w Parku Trampolin JUMPCITY oraz w Movement Arena to propozycja zarówno dla starszych i młodszych. W Parku Trampolin JUMPCITY z Kartą Mieszkańca otrzymamy rabat 20 proc. (na pojedyncze wejście), zaś w Movement Arena 10 proc. na wejścia w tygodniu na strefę parkour, kalisteniki oraz specjalny bilet za 5 zł. na wejścia w soboty w godzinach 19.00-21.00. 

 
Planszówki w niższej cenie? Taka informacja na pewno ucieszy zapalonych graczy, a w Gdańsku ich nie brakuje
Planszówki w niższej cenie? Taka informacja na pewno ucieszy zapalonych graczy, a w Gdańsku ich nie brakuje
fot. Jerzy Pinkas/gdansk.pl


Zagraj w planszówkę

W sklepach wydawnictwa Rebel dostaniemy zniżkę 10 proc. na cały asortyment. 

Tańsze książki

Wydawnictwo Marpress propoznuje książki z rabatem 15 proc. Oczywiście po okazaniu Karty Mieszkańca.

 

oprac. NGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl