Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Karolina Grabowska trzecią łyżwiarką figurową świata wśród amatorów

Solistka GKS Stoczniowiec wywalczyła dwa brązowe medale w międzynarodowych zawodach amatorów w niemieckim Oberstdorfie. W imprezie uznawanej za nieoficjalne mistrzostwa świata tej kategorii, wystartowało przeszło 600. zawodników i zawodniczek z całego świata. Karolina Grabowska rywalizowała z 20. rywalkami.

Karolina Grabowska trzecią łyżwiarką figurową świata wśród amatorów
A
A
data publikacji: 21 maja 2018 r.
Karolina Grabowska podczas swoich przejazdów
Karolina Grabowska podczas swoich przejazdów
Fot. Photo Luca Tonegutti

Polka brązowe medale zdobyła w kategorii Bronze IIA za występy: artystyczny oraz w programie dowolnym.

- Cudowna adrenalina. Zjechał tutaj cały świat, a to właśnie ja stanęłam na podium. Dla mnie jest to coś niesamowitego i fantastyczna nagroda za wykonaną pracę. Przygotowania trwały cały rok - mówiła na stronie stoczniowiec.org.pl o swoim pokazie Karolina Grabowska. - W programie dowolnym liczyła się technika, technika i jeszcze raz technika. Z kolei występ artystyczny od początku do końca jest inwencją występującego. Ja przeobraziłam się w postać z filmu „Kabaret” i zatańczyłam do piosenki „Money” Lizy Minelli.  

- Jeśli młodzież uprawiająca na co dzień łyżwiarstwo figurowe miałaby takie zacięcie jak właśnie Karolina, to ja byłbym spokojny o przyszłość tej dyscypliny - mówi Marcin Filocha, jeden z trenerów w Stoczniowcu, współpracujący z Grabowską. - Totalnie pozytywnie zakręcona osoba na punkcie łyżwiarstwa. Pojawiła się u nas, gdy skończyła 30 lat. Była tak zafascynowana jazdą figurową, że przez kilka następnych sezonów, pod okiem szkoleniowców naszego klubu, poświęciła się swojej życiowej pasji. Zaczęło się na ślizgawkach w małej hali Olivia, a kończy na podium nieoficjalnych mistrzostw świata. Po prostu barwo.

W Oberstdorfie wystartowało przeszło 600. zawodników i zawodniczek z całego świata w różnych kategoriach wiekowych i klasowych (w tym 15-osobowa reprezentacja Polski). Najstarsi mogli urodzić się nawet przed 30 czerwca 1949 roku, a najmłodsi pomiędzy 1 lipca 1979 a 30 czerwca 1989 roku.

-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl