PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Karnawał z muzyką filmową. Wyjątkowy koncert w Filharmonii

Karnawał z muzyką filmową. Wyjątkowy koncert w Filharmonii
W niedzielę, 6 stycznia, Sala Koncertowa Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance rozbrzmi największymi przebojami muzyki filmowej. Gwiazdą koncertu „Karnawał z muzyką filmową” będzie Retro Orchestra - warszawski zespół wykonujący swing, jazz, piosenkę francuską i tematy filmowe. Bilety jeszcze są.
Retro Orchestra zabierze publiczność do świata najpiękniejszej muzyki filmowej
Retro Orchestra zabierze publiczność do świata najpiękniejszej muzyki filmowej
mat. zespołu


Choć Retro Orchestra jest młodym zespołem, znanym bardziej w rodzimej Warszawie niż w Trójmieście, może pochwalić się już ciekawym dorobkiem. Lubujący się w klasyce i muzyce popularnej „z wyższej półki” artyści w swojej twórczości sięgają do historii polskiej piosenki, grając najpiękniejsze utwory z lat 20. i 30. ubiegłego wieku, chętnie nawiązują też do złotej ery swingu czy współczesnych brzmień swingowo-jazzowych.

W niedzielę, 6 stycznia, 2019 r., podczas koncertu „Karnawał z muzyką filmową” w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej (Gdańsk, ul. Ołowianka 1) zaprezentują nowy materiał - największe przeboje muzyki filmowej we własnych, aranżacjach w bliskiej im, „retro” stylistyce.

Zabrzmią najpiękniejsze piosenki i tematy filmowe powstałe w okresie ostatnich stu lat, także te nagrodzone Oscarami. Wśród nich znajdzie się oczywiście „New York”, „Sway”, „Libertango/Strange” czy „Cheek to cheek”. Tego wieczoru usłyszymy także niezapomniane przeboje polskiego kina: „Miłość ci wszystko wybaczy”, „To ostatnia niedziela”, „Odrobinę szczęścia w miłości” i inne klasyki, które do dziś nucą kolejne pokolenia.


Pięcioosobowy zespół w pełnej krasie
Pięcioosobowy zespół w pełnej krasie
mat. zespołu


„Retro Orchestra” z materiałem muzyki filmowej wystąpi w Gdańsku po raz pierwszy, będzie to także jak na razie jedyny koncert tej grupy w Trójmieście. Na scenie Sali Koncertowej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej zespół zaprezentuje się w składzie: Joanna Hort (wokal), Aleksandra Błachno (wokal, skrzypce), Michał Zuń (kontrabas), Jarema Jarosiński (instrumenty perkusyjne) oraz Piotr Kopietz (akordeon, bandoneon, kierownictwo artystyczne).

Koncert rozpocznie się o godz. 18. Bilety: 40-100 zł.Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze
Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze