Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Kąpieliska i mariny: Gdańsk, lider programu Błękitna Flaga!

Aż 9 Błękitnych Flag będzie powiewało w zbliżającym się sezonie na gdańskich plażach oraz przystaniach żeglarskich. To dla Gdańska prestiżowe wyróżnienie. Błękitna Flaga (Blue Flag) jest międzynarodowym programem, który w 1985 r. zainicjowała Fundacja Edukacji Ekologicznej (Foundation for Environmental Education - FEE) z siedzibą w Kopenhadze.

Kąpieliska i mariny: Gdańsk, lider programu Błękitna Flaga!
A
A
data publikacji: 08 czerwca 2016 r.

Błękitna Flaga to potwietrdzenie wysokiej jakości miejsca, w którym wypoczywasz. Tutaj - na plaży na Stogach.
Błękitna Flaga to potwietrdzenie wysokiej jakości miejsca, w którym wypoczywasz. Tutaj - na plaży na Stogach.
MOSiR w Gdańsku

Charakterystyczne flagi zawisną w sezonie 2016 na kąpieliskach: Jelitkowo, Molo Brzeźno, Dom Zdrojowy, Stogi, Sobieszewo oraz Orle. Oprócz nich, Błękitną Flagę otrzymały również trzy przystanie: Marina Gdańsk, Żabi Kruk oraz Tamka.

- Zbliżający się sezon letni będzie kolejnym, podczas którego Gdańsk będzie z dumą eksponował Błękitną Flagę na aż dziewięciu obiektach - podkreśla Leszek Paszkowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gdańsku, który administruje plażami i marinami. - Procentują nasze sukcesywne działania związane z podnoszeniem jakości i bezpieczeństwa wypoczynku na plażach oraz w gdańskich portach żeglarskich. Uczestniczymy w tym prestiżowym programie od jedenastu lat. Jesteśmy dumni, że nasze wysiłki po raz kolejny zostały docenione przez międzynarodowe jury. Zapraszamy do odpoczynku nad wodą w Gdańsku!

Wyróżnienie certyfikatem Błękitnej Flagi jest przyznawane kąpieliskom i marinom, działającym zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, które spełniają najwyższe kryteria w zakresie:

•    Jakości wody

•    Działań na rzecz edukacji ekologicznej

•    Zarządzania środowiskowego

•    Bezpieczeństwa oraz jakości prowadzonych usług

Błękitna Flaga (Blue Flag) jest to międzynarodowy program zainicjowany w 1985 r. przez Fundację Edukacji Ekologicznej (Foundation for Environmental Education – FEE) z siedzibą w Kopenhadze. Celem programu jest wyróżnianie zarządzanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju kąpielisk i marin. W ciągu ostatnich lat program Blue Flag stał się certyfikatem rozpoznawanym oraz respektowanym na arenie międzynarodowej.

Obecnie w programie uczestniczy 4271 kąpielisk oraz marin z 49 krajów. Dzięki ujednoliconym, międzynarodowym kryteriom możliwe jest osiągnięcie w skali globalnej wspólnego celu, jakim jest ochrona środowiska oraz dbanie o odpowiedzialny rozwój.

Na podstawie materiałów prasowych MOSiR w Gdańsku.