PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
„Kamizelka w aucie”. PORD rusza z kolejną akcją edukacyjną
„Kamizelka w aucie”. PORD rusza z kolejną akcją edukacyjną
Między 9 a 12 kwietnia (wtorek-sobota) PORD rozda kierowcom kilkaset kamizelek odblaskowych. Wszystko w ramach kolejnej akcji, która ma zwiększyć bezpieczeństwo ludzi na drogach. Akcja zostanie przeprowadzona w Gdańsku, Sztumie, Pruszczu Gdańskim oraz Nowym Dworze Gdańskim.
Choć na co dzień o tym nie myślimy, kamizelka odblaskowa w sytuacji kryzysowej może uratować ludzkie życie...
Choć na co dzień o tym nie myślimy, kamizelka odblaskowa w sytuacji kryzysowej może uratować ludzkie życie...
Dominik Paszliński/gdansk.pl

 

„Kamizelka w aucie” to kolejna akcja organizowana przez Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Gdańsku i policję. W grudniu ubiegłego roku informowaliśmy naszych czytelników o akcji podczas której PORD rozdał 500 apteczek. W styczniu br. odbyła się akcja pt. „Odblaskowi w mieście" - w jej trakcie rozdawano elementy odblaskowe. Po trzech miesiącach pracownicy PORD wraz policjantami ponownie wyjdą z prezentami na pomorskie ulice. „Kamizelka w aucie” to akcja dedykowana przede wszystkim do kierowców, którym wydarzenie ma przypomnieć, że prócz wymaganych przez prawo elementów wyposażenia pojazu, takich jak gaśnica, apteczka czy trójkąt ostrzegawczy, warto wyposażyć się w dodatkowe akcesoria.

- Kamizelka odblaskowa zdecydowanie poprawia bezpieczeństwo w przypadku przymusowego postoju nocą, bądź w niekorzystnych warunkach pogodowych - wyjaśnia Angelika Brzeska z Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gdańsku. - Powinniśmy także pamiętać, że wysiadając z pojazdu, stajemy się pieszymi, dlatego zgodnie z prawem nie możemy poruszać się bez kamizelki, gdy sytuacja awaryjna wystąpiła poza obszarem zabudowanym. Kamizelka odblaskowa zajmuje niewiele miejsca, a może okazać się przydatna w razie potrzeby wykonania drobnej naprawy na drodze, bądź w momencie wystąpienia wypadku czy kolizji. Zakładając ją w takich sytuacja sprawiamy, że wzrasta nasza widoczność na drodze, co daje innym uczestnikom ruchu drogowego czas na odpowiednią reakcję.

 

Czy mają Państwo kamizelkę w swoim samochodzie? Jeśli nie, to skorzystajcie z prezentu, który możecie otrzymać w drugim tygodniu kwietnia.

Akcja trwać będzie w dniach 9-12 kwietnia od godz. 10.00 do 12.00. 

  • 9.04 - GDAŃSK - Trakt Konny, przy Placu Zebrań Ludowych
  • 10.04 - SZTUM - Urząd Miasta i Gminy
  • 11.04. - PRUSZCZ GDAŃSKI - ul. Grunwaldzka (za nieczynnym przejazdem kolejowym, w kierunku Tczewa)
  • 12.04. - NOWY DWÓR GDAŃSKI - ul. Warszawska, okolice Hali Sportowej Pilawa

 

Kilkaset takich kamiezek trafi niebawem do kierowców z Pomorza
Kilkaset takich kamiezek trafi niebawem do kierowców z Pomorza
fb/PORDNatalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze
Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze