Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Kalendarze ścienne na 2018 rok dla Czytelników. Konkurs rozstrzygnięty

W dniach 18-22 grudnia na stronie www.gdansk.pl trwał konkurs, w którym do wygrania były kalendarze ścienne przygotowane przez Urząd Miejski w Gdańsku. By je otrzymać wystarczyło odpowiedzieć na jedno proste pytanie. Poznaliśmy laureatów. Zwycięzcy kalendarze odbierać mogą do 5 stycznia.

Kalendarze ścienne na 2018 rok dla Czytelników. Konkurs rozstrzygnięty
A
A
data publikacji: 26 grudnia 2017 r.

fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

Gdańsk rozwija się i pięknieje. W ciągu ostatnich lat wiele w naszym mieście zmieniło się na lepsze. Z tymi zmianami właśnie związane było pytanie konkursowe.

PYTANIE: Którą inwestycję (np. nowo wybudowany obiekt czy ciąg komunikacyjny, odrestaurowany fragment miasta, program społecznościowy lub pomocowy) w Gdańsku w ostatnim dziesięcioleciu uważasz za najważniejszą i dlaczego?


Na odpowiedzi czekaliśmy do 22 grudnia 2017 roku. Kalendarze trafią w ręce autorów najciekawszych - naszym zdaniem - odpowiedzi.

Odbiór osobisty w siedziebie organizatora konkursu Gdańskie Centrum Multimedialne Spółka z o.o. przy ul. Prof. Witolda Andruszkiewicza 5 do dnia 5 stycznia 2018 roku (z pominięciem soboty i niedzieli oraz poniedziałku, 1 stycznia).


Poniżej prezentujemy kilka odpowiedzi, które nagrodziliśmy.

Pani Aneta:

Ponieważ jestem gdańszczanką dopiero niecały rok, to najbardziej doceniam fakt wprowadzenia Gdańskiej Karty Mieszkańca. Dzięki niej będę mogła poznawać atrakcje miasta z prezentem w postaci zniżek. Świetna sprawa!

Pani Dorota

Najważniejszą inwestycją dla Gdańska w ostatni dziesięcioleciu była budowa tunelu pod Martwą Wisłą i węzła Marynarki Polskiej. Dzięki nim połączono Trasę Słowackiego z Trasą Sucharskiego. Umożliwia to poruszanie się między dzielnicami Gdańska z pominięciem centrum Gdańska.

Pani Magdalena

Mieszkam w Brzeźnie i od wielu lat coraz milej mi patrzeć, jak moja dzielnica pięknieje i rozwija się. Uważam inwestycję w Brzeźno - wciąż upiększany park nadmorski, monitoring zapewniający bezpieczeństwo, miejsca do ćwiczeń, alejka do portu - za najbardziej ważną dla mnie osobiście jako jego mieszkanki. Cieszę się, że żyję w miejscu coraz bardziej przyjaznym i pięknym

Pan Tomasz

Za najbardziej atrakcyjną inwestycję ostatniego 10-lecia uważam odrestaurowanie i zmianę sposobu użytkowania dawnych fortów napoleońskich na potrzeby Centrum Hewelianum. Pamiętam z dzieciństwa jak chodziliśmy z babcią w pobliżu zarośniętych i zaniedbanych kaponier i innych części fortu. Wszędzie było pełno porozbijanych butelek po imprezach pijackich.

Dziś miejsce godne uwagi i polecenia do odwiedzenia, pięknie odnowione i służy przede wszystkim dzieciom i młodzieży w edukacji zarówno w zakresie przedmiotów ścisłych jak i historii.


W konkursie udział brali nie tylko mieszkańcy Gdańska, otrzymaliśmy m.in. list od pana Romualda, mieszkańca miejscowości Meszna na południu Polski.

Witam serdecznie z okolic Bielska-Białej i Szczyrku, serdeczne pozdrowienia dla Gdańska.

Gdańsk jest wspaniałym miejscem wakacyjnego wypoczynku “górali niskopiennych”.

Dla mnie najciekawszym obiektem jest kładka na Ołowiankę, której budowę mogłem obserwować na monitorze laptopa i później miałem frajdę, gdy mogłem spacerować i obejrzeć, dotknąć to dzieło w czasie urlopiku.

Uważam to za ciekawą wizytówkę współczesnego Gdańska. Widok przepływających statków i spacerujących ludzi jest nadzwyczajny - zwłaszcza na zakończenie pracowitego dnia...

Dzisiaj (pan Romuald napisał do nas 19 grudnia – red.) z ciekawością oglądam widok z kamerki na kładkę i na molo w Brzeźnie.

Pozdrowienia dla zarządzających siecią info Gdańska i portalu www.gdansk.pl.

Pan Romuald oczywiście także zostanie nagrodzony. W tym przypadku kalendarz wyślemy pocztą.


Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Przeczytaj regulamin konkursu.-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl