PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Już za rok matura? Pomorski Salon Maturzystów online na UG

Już za rok matura? Pomorski Salon Maturzystów online na UG
Pomorski Salon Maturzystów 2021 odbędzie się w piątek, 24 września. W tym roku wirtualnie, ale jak zawsze z mnóstwem rzetelnej wiedzy i informacji na temat wyboru przedmiotów maturalnych i kierunku studiów. W programie m.in.: wykłady ekspertów z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku, prezentacje uczelni i kierunków. By wziąć udział w wydarzeniu, wystarczy się zarejestrować.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Maj 2021 - egzamin maturalny z matematyki, Zespół Szkół Łączności w Gdańsku
Maj 2021 - egzamin maturalny z matematyki, Zespół Szkół Łączności w Gdańsku
Fot. Krzysztof Mystkowski/KFP

 

- Początek roku szkolnego to idealny moment na stworzenie swojej osobistej strategii: wybierz przedmioty maturalne pod kątem swoich możliwości i zainteresowań, a następnie sprawdź, czy wybór odpowiada wymaganiom rekrutacyjnym Twojej wymarzonej uczelni i kierunku studiów - zachęcają organizatorzy Pomorskiego Salonu Maturzystów, który odbędzie się w piątek, 24 września w godz. 9-15.

 

W programie m.in.:

  • Matura 2022 – wykłady ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku
  • Kierunkowskaz kariery – prezentacje uczelni i kierunków
  • Ranking uczelni i najpopularniejszych kierunków – prezentacja podpowiedzi, jakie przynoszą zgromadzone w zestawieniach informacje
  • Strategia maturalna to podstawa – webinary z doradcami kariery
  • Expo - Wirtualne stoiska wystawców

 

Rejestracja uczestników i szczegółowy program na stronie internetowej głównego organizatora Salonu - Fundacji Edukacyjnej PERSPEKTYWY.

 

W programie Salonu znajdą się prezentacje ekspertów OKE w Gdańsku na temat przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych oraz prezentacja oferty studiów. W strefie EXPO będzie można odwiedzić wirtualne stoiska uczelni i porozmawiać na czacie z ich przedstawicielami.

- Takie spotkanie to najlepsza okazja, by dokładniej zapoznać się z ofertą edukacyjną Uniwersytetu Gdańskiego. Osoby spoza Trójmiasta mogą również dowiedzieć się, jak żyje się w Gdańsku, Gdyni czy Sopocie - zaprasza Beata Królczyk, kierownik Biura Rekrutacji Uniwersytetu Gdańskiego, który od lat jest gospodarzem Pomorskiego Salonu. - Tym razem spotkamy się tylko wirtualnie, ale nadal będziecie mogli zadawać pytania o kierunki studiów, rekrutację, a także akademiki czy koła studenckie. Przygotowaliśmy materiały, w których przybliżymy wam jak wyglądają studia i życie studenckie. Jeśli jesteś zainteresowany naszą ofertą, albo jeszcze zastanawiasz się, czy nauka na naszej Uczelni to dobry wybór, spotkaj się z nami na czacie 24 września. Czekamy na Ciebie w godz. 10 - 15.

 

Podczas Salonu swoje wirtualne stoiska otworzy kilkanaście wyższych uczelni, nie tylko z Pomorza. Wydarzenie przeznaczone jest dla uczniów ostatnich klas liceów i techników przygotowujących się do egzaminu maturalnego i rekrutacji na studia.

Ogólnopolski harmonogram Salonów na stronie internetowej Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

Salon_Maturzystów_Fb+Gda

Wydarzenie zostało przygotowane we współpracy z Okręgową Komisją Egzaminacyjną w Gdańsku, a honorowy patronat nad nim objął rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. dr hab. Piotr Stepnowski.

 

oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl