Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Już 29 lipca Gdańsk dźwignie muzę. Zobacz jak L.U.C w zakręcony sposób zapowiada festiwal

Trzy dni i trzy noce święta tańca i muzyki. Festiwal Gdańsk Dźwiga Muzę to jedyna taka impreza w Polsce i jedna z dwóch w Europie: hip hop, dancehall, popping, breakdance, warsztaty, koncerty, “bitwy”. Słowem, będzie się działo…

Już 29 lipca Gdańsk dźwignie muzę. Zobacz jak L.U.C w zakręcony sposób zapowiada festiwal
A
A
data publikacji: 12 lipca 2016 r.

Gdańsk Dźwiga Muzę to mocna marka wśród imprez kulturalnych miasta. Widownia zawsze bawi się świetnie...
Gdańsk Dźwiga Muzę to mocna marka wśród imprez kulturalnych miasta. Widownia zawsze bawi się świetnie...
Justyna Michalkiewicz/www.gdansk.pl

Organizatorzy tak tłumaczą, czym jest ta niezwykła impreza: “Festiwal w całości poświęcony kulturze tańca. Od siedmiu lat w okresie wakacyjnym Plac Zebrań Ludowych w centrum Miasta Gdańska, zostaje przekształcony w miasteczko festiwalowe ze strefami tanecznymi, strefą regeneracji, muzyczną sceną główną, dance parkiem, wypełniając się kilkutysięcznym tłumem miłośników różnych współczesnych stylów tanecznych, twórców i fanów street art'u i muzyki z całej Polski i z zagranicy. Magię tego wydarzenia i miejsca tworzą młodzi ludzie, emanujący niezwykłą energią i radością, płynącą z autentycznej pasji jaką jest dla nich taniec i muzyka”.

ZOBACZ PROGRAM FESTIWALU

Czołowy polski hip hopowiec w zakręcony sposób zapowiada swój występ na Gdańsk Dźwiga Muzę: 

To jedyny festiwal o takiej formule w Polsce, a drugi w Europie.

4 światowej klasy tancerzy, 14 godzin warsztatów w dwóch strefach tanecznych: Power of Flava i Art Of Dance. Hip Hop, Popping, House i Dancehall pod kierunkiem wybitnych i utalentowanych tancerzy oraz widowiskowe bitwy taneczne. A wieczorami, na dużej scenie plenerowej, 12 koncertów muzycznych!

Główną atrakcją Festiwalu jest dwudniowy cykl warsztatów tanecznych, podczas których organizatorzy oddają do dyspozycji gości Festiwalu profesjonalnie przygotowane namioty taneczne.

- Wychodząc z założenia, że taniec to nie tylko pasja, ale również sztuka, kultura i styl bycia, tworzymy z myślą o naszych gościach przestrzeń wymiany ich doświadczeń, alternatywną wobec stricte muzycznych festiwali atrakcyjną wakacyjną formę spędzenia czasu wolnego będącą inspiracją dla ich dalszych artystycznych poszukiwań - podkreślają organizatorzy Festiwalu. - Nasze warsztaty mają na celu danie możliwości bezpośredniej współpracy z autorytetami tanecznego świata, przybliżenie odległych gwiazd każdemu, kto tylko pragnie uczyć się od najlepszych. Do tej pory na Gdańsk Dźwiga Muzę gościli choreografowie m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Francji, Japonii, Algierii, Niemiec, Rosji. W tym roku, w specjalnie przygotowanych strefach tanecznych Power of Flava i Art Of Dance odbędą się warsztaty pod okiem największych światowych gwiazd tańca. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję ćwiczyć popping z Nelsonem, hip hop z Ukay’em, house z niezastąpionym Mamsonem oraz dancehall z Lorenzo Hanna.

... a na scenie zawsze jest ciekawie (zdjęcia z Gdańsk Dźwiga Muzę 2014).
... a na scenie zawsze jest ciekawie (zdjęcia z Gdańsk Dźwiga Muzę 2014).
Beata Kramarczyk/www.gdansk.pl

Po całodniowych będzie możliwość sprawdzenia swoich sił w walkach tanecznych odbywających się pod okiem profesjonalnych sędziów zza granicy. Tegoroczne bitwy odbędą się w czterech kategoriach, które sędziować będą największe gwiazdy tanecznej sceny. Walki z poppingu sędziować będą Nelson, Bionic Man i Lipskee, dancehall zatańczą pod okiem Lorenzo Hanna, Swaggi Maggi oraz Kasi Jukowskiej, hip hop natomiast posędziują Mamson, Ukay i Ben Wichert, a breakdance zatańczymy pod okiem największych bboys nie tylko z Polski ale również Europy Bboy Blanka, Bboy Skoora, Bboy Decó.

Na podstawie materiałów prasowych opracowała A.O.

Zobacz wywiad: L.U.C - jedna z gwiazd Gdańsk Dźwiga Muzę - opowiada o muzycznej stronie wydarzenia, m.in. o “dialogu orkiestr”: