Tym razem srebro. JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk wicemistrzem Polski

Od 14 lat seniorska drużyna unihokeja kobiet z gdańskiej Osowy zdobywa medale mistrzostw Polski. Tak było i w sezonie2021/2022. Dziewczyny z JohnnyBros Olimpii Osowa Gdańsk I wywalczyły srebrny medal.
24.05.2022
JohhnyBros Olimpii Osowa Gdańsk I - wicemistrz Polski sezonu 2021/2022
JohnnyBros Olimpii Osowa Gdańsk I - wicemistrz Polski sezonu 2021/2022

Były faworytkami

Unihokeistki pierwszej drużyny JohnnyBros Olimpii Osowa Gdańsk były faworytkami do mistrzostwa Polski. Sezon zasadniczy zakończyły na pierwszym miejscu. W półfinale gdańszczanki dość łatwo poradziły sobie z PKS MOS Zbąszyń. W finale czekał zespół Jedynki Trzebiatów.

- W tym roku to nasz najtrudniejszy przeciwnik - zaznaczył Piotr Ludwichowski, jeden z trzech trenerów gdańskiej ekipy.

Do trzech zwycięstw

Finałowa rywalizacja rozgrywana była do trzech zwycięstw. Pierwsze dwa spotkania odbyły się w Gdańsku w dniach 14-15 maja gospodynie przegrały 3:7 i po dogrywce 5:6. Tydzień później - w dniach 21-22 maja - zespoły grały w Trzebiatowie (a dokładnie w Mrzeżynie, miejscowości przynależącej do powiatu trzebiatowskiego).

W trzecim meczu rywalizacji Olimpia w 48. minucie prowadziła 7:3 i wydawało się, że jest "po wszystkim". Jednak pretendentki do tytułu nie odpuszczały i w ciągu kolejnych 180 sekund zdobyły trzy gole (!). W ostatniej minucie spotkania - 16 sekund przed końcem - gdańszczanki trafiły na 8:6.

Czwarty mecz okazał się ostatnim sezonu 2021/2022. Pierwszą tercję unihokeistki Olimpii przegrały 0:2, drugą wygrały 3:0, niestety w trzeciej ponownie straciły dwie bramki, nie zdobywając żadnej.

Gdańszczanki musiały się zadowolić srebrnym medale a zespół z Trzebiatowa cieszył się z pierwszego w historii klubu złotego medalu mistrzostw Polski seniorek.

Mecze w serii finałowej:

• JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk I - SUS Travel Jedynka Trzebiatów 3:7 (1:1, 1:2, 1:4)
  • JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk I - SUS Travel Jedynka Trzebiatów 5:6 d. (1:2, 1:2, 3:1, 0:1)
  • SUS Travel Jedynka Trzebiatów - JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk I 6:8 (1:3, 2:2, 3:3)
  • SUS Travel Jedynka Trzebiatów - JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk I SUS Travel Jedynka Trzebiatów 4:3 (2:0, 0:3, 2:0)

Stan rywalizacji: 3:1 dla SUS Travel Jedynki Trzebiatów

Skład srebrnej drużyny

Przez cały sezon pierwszy trener Paweł Ludwichowski miał do dyspozycji ponad 20 zawodniczek. Zawodniczki musiały ciężko pracować, by wywalczyć miejsce w składzie meczowym.

- W przyszłym sezonie sytuacja może być podobna. Nie możemy doczekać się nowych wyzwań, by po raz kolejny walczyć o najwyższe miejsce na podium - mówi Piotr Ludwichowski. - Dziękujemy Miastu Gdańsk, sponsorom oraz wszystkim kibicom za wiarę, zaufanie i wielkie wsparcie w tym sezonie. Zarówno w Gdańsku jak i na meczach wyjazdowych wspierała nas liczna grupa fanów.