PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.

Joga, śniadanie i plaża - Gdański Ośrodek Sportu zaprasza

Joga, śniadanie i plaża - Gdański Ośrodek Sportu zaprasza
Joga czy śniadanie? Lepiej jedno i drugie! W sierpniu Gdański Ośrodek Sportu w ramach programu Aktywuj się w Gdańsku zaprasza na letnie bezpłatne warsztaty – “Śniadanie z jogą”. Frekwencja w lipcu dopisała. Na sierpień zaplanowano dwa wydarzenia. Pierwsze już w najbliższą sobotę, 4 sierpnia o godz. 9 w Parku R. Reagana.
Śniadanie z jogą to zajęcia i piknikowanie w jednym. W sierpniu odbędą się jeszcze dwa warsztaty, 4 i 18 sierpnia.
Śniadanie z jogą to zajęcia i piknikowanie w jednym. W sierpniu odbędą się jeszcze dwa warsztaty, 4 i 18 sierpnia.
Anna Piecuk
"Joga to propozycja dla osób w każdym wieku. Kondycja fizyczna nie ma znaczenia. Jedyne, o czym trzeba pamiętać, to zabranie ze sobą maty do ćwiczeń i swobodnego, nie krępującego ruchów stroju. Przyda się również butelka wody" - czytamy na stronach programu Aktywuj się w Gdańsku. To prawda, że ten rodzaj aktywności ma coraz więcej zwolenników.
W ciągu roku regularnie odbywały się zajęcia w ramach programu Aktywuj się w Gdańsku Gdańskiego Ośrodka Sportu pod nazwą „Joga na zdrowie”. Ćwiczenia odbywały się raz w tygodniu na sali należącej do infrastruktury GOS, w czasie wakacji w plenerze. "Śniadanie z jogą" to nowa letnia oferta.
- Koncepcja rozszerzenia formuły o śniadania i spotkania na świeżym powietrzu zrodziła się spontanicznie - opowiada Paweł Gurtal, instruktor jogi, który razem z Anną Piecunko prowadzi warsztaty w ciągu roku i “Śniadanie z jogą”. - Latem w dwie soboty sierpniowe (4 i 18 sierpnia) spotykamy się w parku. Przez pierwsze 1,5 godziny ćwiczymy, a później piknikujemy. Zapraszamy każdego. Spotykamy się w plenerze, więc miejsca jest dużo - dodaje.

Warsztaty są bezpłatne. Pierwsze 90 minut to zajęcia z Jogi, które odpowiednio przygotują organizm do śniadania. Druga część spotkania ma charakter wspólnego pikniku na trawie. Każdy z uczestników przynosi jedzenie i picie. To jedyny warunek wzięcia udziału w zajęciach. “Śniadanie z jogą” odbędzie się w Parku R. Reagana wejście B, w połowie drogi do morza, w pobliżu siłowni na świeżym powietrzu (lokalizacja zajęć). Warto skorzystać, bo w sierpniu odbędą się tylko dwa warsztaty. Jak zwykle poprowadzą je: Ania Piecunko, nauczycielka jogi i psycholog oraz Paweł Gutral,instruktor jogi i medytacji, trener technik relaksacji i redukcji stresu.

Zajęcia z jogi odbędą się w Parku Reagana i trwają 90 minut
Zajęcia z jogi odbędą się w Parku Reagana i trwają 90 minut
Anna Piecuk

Co trzeba zabrać oprócz jedzenia i dobrego humoru? Na pewno przyda się wygodny strój, karimata i kocyk do piknikowania. Warto dodać, że program „Aktywuj się w Gdańsku” to szereg bezpłatnych zajęć dla mieszkańców w różnym wieku, często innowacyjnych, jak właśnie Śniadania z jogą na świeżym powietrzu.

- Wybrane aktywności są odpowiedzią na zainteresowanie mieszkańców daną formą ruchu. Charakter poszczególnych zajęć jest jak najbardziej przystępny, a jego celem jest wytworzenie pozytywnego nawyku ruchu, bez względu na wiek czy kondycję. Dlatego wśród oferty naszych zajęć każdy może wybrać coś dla siebie.  Do programu można przystąpić w każdej chwili, ćwiczyć regularnie lub okazjonalnie w wybranych treningach. Prowadzą je oczywiście doświadczeni instruktorzy - mówi Leszek Paszkowski, dyrektor GOS w Gdańsku.

Informacje nt. zajęć jogi można znaleźć na stronie https://www.facebook.com/JogaNaZdrowie/.

Aldona Dybukwww.gdansk.plaldona.dybuk@gdansk.pl
Aldona Dybuk - najnowsze
Aldona Dybukwww.gdansk.plaldona.dybuk@gdansk.pl
Aldona Dybuk - najnowsze