PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Jesteśmy z wami w tych trudnych chwilach. Burmistrz włoskiego miasteczka przyjechała do Gdańska

Jesteśmy z wami w tych trudnych chwilach. Burmistrz włoskiego miasteczka przyjechała do Gdańska
Monica Mosca, burmistrz włoskiego miasteczka Occhieppo Inferiore przyjechała do Gdańska, aby w imieniu mieszkańców oddać hołd zamordowanemu prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. Podczas spotkania z Piotrem Kowalczukiem, zastępcą prezydenta, przekazała wyrazy solidarności z mieszkańcami Gdańska w czasie żałoby.
W gabinecie Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska. Monica Mosca przywiozła do Gdańska oprócz wsparcia i solidarności proporzec swojego miasteczka.
W gabinecie Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska. Monica Mosca przywiozła do Gdańska oprócz wyrazów wsparcia i solidarności proporzec swojego miasteczka.
Comune di Occhieppo InferioreOcchieppo Inferiore to 4 tysięczna miejscowość i gmina we Włoszech, w regionie Piemont. Monica Mosca, burmistrz włoskiego miasteczka zdecydowała się na przyjazd do Gdańska poruszona - jak wszyscy mieszkańcy Occhieppo - tragicznymi wydarzeniami w Gdańsku.

- Rozmawialiśmy o tym dramatycznym ataku ale też o tym, jak solidarnie mieszkańcy Gdańska potrafili pożegnać swojego prezydenta - powiedział Piotr Kowalczuk. - Padły też konstruktywne deklaracje o wspólnym budowaniu Europy bez przemocy, nienawiści i szczególnie o wychowywaniu młodzieży w duchu otwartości i szacunku do drugiego człowieka.


oprac. AKwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. AKwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl