PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Jestem z Gdańska. Po co w mieście Muzeum Narodowe? Agnieszka Michajłow rozmawia z Jackiem Friedrichem

Jestem z Gdańska. Po co w mieście Muzeum Narodowe? Agnieszka Michajłow rozmawia z Jackiem Friedrichem
Od początku września Agnieszka Michajłow na www.gdansk.pl raz w tygodniu prowadzi cykl wywiadów pod wspólnym tytułem: Jestem z Gdańska. W środę, 13 października, gościem programu będzie Jacek Friedrich, dyrektor Muzeum Narodowego w Gdańsku. Temat rozmowy: Po co w naszym mieście Muzeum Narodowe? Początek o godz. 12.00.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Agnieszka Michajłow
Agnieszka Michajłow

 

Agnieszka Michajłow przez lata prowadziła w Radiu Gdańsk poranne wywiady pod tytułem “Rozmowa kontrolowana”. Była jednym z najbardziej rozpoznawalnych głosów rozgłośni. Została zwolniona ponad dwa lata temu, potem znalazła pracę w Porcie Lotniczym, którego jest rzecznikiem. 

Z początkiem września wróciła do przeprowadzania wywiadów.

- To będą rozmowy o Gdańsku, o problemach jego mieszkańców. Tematy ważne i kontrowersyjne. Przyjemne i te mniej przyjemne. To będzie rozmowa o mieście, które napawa nas dumą ale ma też swoje ciemne strony - zapowiadała.


W środę, 13 października, kolejna rozmowa z cyklu: Jestem z Gdańska. Gościem Agnieszki Michajłow będzie dr hab. Jacek Friedrich, dyrektor Muzeum Narodowego w Gdańsku.  

- Za kilka dni w Gdańsku otwarcie nowego muzeum. Muzeum Sztuki Nomus. Kilka miesięcy temu po prawie dwóch latach remontu łazienek i elewacji otwarto oddział Sztuki Dawnej, w którym znajduje się najcenniejszy eksponat gdańskiego muzeum: Sąd ostateczny Hansa Memlinga. Rocznie, przed pandemią, ten oddział muzeum odwiedzało 35 tysięcy osób. To zdaje się bardzo mało. Powstaje pytanie: po co w Gdańsku Muzeum Narodowe? - mówi Agnieszka Michałow.

O tym właśnie rozmawiać będzie z dr Jackiem Friedrychem. 

Emisja programu w środę, 13 października, na www.gdansk.pl. Początek o godz. 12.00.

 

Poprzednie rozmowy z cyklu Jestem z Gdańska:

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl