Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Jest wykonawca remontu ul. Sobieskiego! Prace jeszcze w marcu

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich kierowców, rowerzystów, a także pieszych korzystających z ul. Sobieskiego! Pod koniec marca rozpoczną się prace remontowe i modernizacyjne. Na poprawę stanu tej ulicy gdańszczanie czekają od dawna.

Jest wykonawca remontu ul. Sobieskiego! Prace jeszcze w marcu
A
A
data publikacji: 11 marca 2016 r.

Chyba najbardziej dziś dziurawa jezdnia i najbardziej krzywe chodniki w Gdańsku do końca wakacji powinny się zmienić w równą jak stół drogę.
Chyba najbardziej dziś dziurawa jezdnia i najbardziej krzywe chodniki w Gdańsku do końca wakacji powinny się zmienić w równą jak stół drogę.
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Niedawno (9 lutego) pisaliśmy o planach gdańskiego magistratu dotyczących podjęcia remontu dość długiego i będącego w najgorszym stanie odcinka ul. Sobieskiego (Wrzeszcz. Jeszcze w tym roku ulica Sobieskiego jak nowa). Po miesiącu informujemy, że wykonawca został wyłoniony: w piątek, 11 marca, podpisano umowę dotyczącą projektu “Przebudowy sieci wodociągowo-kanalizacyjnej i elementów odwodnienia wraz z przebudową układu drogowego w ulicy Sobieskiego od ul. Traugutta do ul. Smoluchowskiego”.

O realizację tej inwestycji walczyło pięć firm. Najkorzystniejszą ofertę złożyła Eurovia Polska, która zaoferowała wykonanie wszystkich prac za 3 176 297,74 zł.

Na ul. Sobieskiego (na odcinku od ul. Traugutta aż do skrzyżowania z ul. Smoluchowskiego przy Pomorskich Szkołach Rzemiosł) przebudowane zostaną sieci i zbudowane przyłącza wodociągowe. Planowana jest też renowacja kanałów sanitarnych, przebudowa wpustów kanalizacji deszczowej i wylotów przykanalików do Potoku Królewskiego. To, co zapewne najbardziej interesuje kierowców, to przebudowa układu drogowego.

– Prace zaczną się jeszcze w marcu, zakończenie przewidujemy na koniec sierpnia tego roku – informuje Agnieszka Klugmann, rzecznik spółki Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna, realizującej przedsięwzięcie.

Inwestycja będzie realizowana w partnerstwie z gminą miasta Gdańsk przy udziale Dyrekcji Rozwoju Miasta Gdańska. Miasto sfinansuje przebudowę elementów odwodnienia i układu drogowego, GIWK – przebudowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej.


-
oprac. KG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. KG (0)
www.gdansk.pl