PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Jest rekord! Będą 602 prezenty w ramach akcji „Każdy może pomóc”! Zbiórka trwa
Jest rekord! Będą 602 prezenty w ramach akcji „Każdy może pomóc”! Zbiórka trwa
Początkowo wydrukowano 500 listów - taka była prognoza dla piątej edycji akcji charytatywnej „Każdy może pomóc”. Gdańszczanie po raz kolejny pokazali, że mają wielkie serca. Wydano o 102 listy więcej, niż pierwotnie przewidziano. Pamiętajmy, że czas na przekazanie prezentów mija w piątek, 9 grudnia, o godz. 15.30.

List do chętnych, którzy chcieliby wcielić się w rolę św. Mikołaja, napisali pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Powstały na podstawie rozmów z małymi podopiecznymi. Dzieci opowiadały o sobie, o swoim hobby i marzeniach. Gdańszczanie inspirując się treścią wylosowanego listu - przygotowywali paczkę dla konkretnego odbiorcy.

Wydawanie listów zakończyło się 1 grudnia, teraz ręce pełne pracy mają wolontariusze, którzy muszą odebrać, zarejestrować i ulokować w magazynie świąteczne prezenty dla dzieci.

W środę, 7 grudnia, wolontariuszami byli podopieczni Stowarzyszenia Przedsiębiorczości i Rehabilitacji, czyli Andrzej i Dawid. Podczas jednej z dostaw w ich ręce trafiło ponad siedemdziesiąt paczek przygotowanych przez pracowników gdańskiego magistratu. Zanim zwieziono paczki do magazynu, trzeba było zrobić porządek w dokumentacji. Za nią odpowiadała dziś Iwona z Regionalnego Centrum Wolontariatu.

Zapominalskim przypominamy, że wolontariusze czekają na prezenty dla dzieci codziennie w budynku Amber Expo (ul. Żaglowa 11, główne wejście do biurowca), między godz. 10 a 15.30, do piątku 9 grudnia.

Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze
Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze