Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Jest praca dla studenta i absolwenta. Zapisz się na wakacyjny płatny staż

Aż 88 firm i instytucji publicznych biorących udział w projekcie Wakacyjny Staż 2017 ufundowało blisko 360 płatnych staży dla studentów i absolwentów uczelni wyższych. Chętni mogą się zapisywać na staż online do 10 maja 2017 roku. Najniższe wynagrodzenie 1300 zł brutto.

Jest praca dla studenta i absolwenta. Zapisz się na wakacyjny płatny staż
A
A
data publikacji: 11 kwietnia 2017 r.
Podczas płatnego stażu płaca minimalna to 1300 zł brutto za miesiąc
Podczas płatnego stażu płaca minimalna to 1300 zł brutto za miesiąc
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl


- Wakacyjny Staż 2017 to dobra okazja dla studentów i absolwentów, aby zdobyć praktyczne umiejętności i cenne doświadczenie, a niejednokrotnie też szansa na stałe zatrudnienie. Akcja od lat cieszy się dużym zainteresowaniem – mówi Aleksandra Dulkiewicz, zastępca prezydenta Gdańska.


Płatną praktykę można odbyć m.in.: w bankach, centrach usług księgowych i finansowych, firmach deweloperskich, konsultingowych, logistycznych, motoryzacyjnych, branży IT, a także w wielu instytucjach oraz mediach.

O wakacyjne staże mogą ubiegać się studenci oraz absolwenci dziennych, zaocznych, wieczorowych studiów licencjackich, magisterskich, magistersko – inżynierskich w Polsce lub za granicą.

Czas trwania stażu to minimum miesiąc, w okresie lipiec – wrzesień 2017 r. Termin ustalany jest indywidualnie z fundatorem stażu, podobnie jak wynagrodzenie, którego minimalna stawka wynosi 1300 zł brutto za miesiąc pracy.

Rok temu do projektu Wakacyjny Staż 2017 zgłosiła się taka sama, jak w tym roku, liczba fundatorów, a aplikacje złożyło 1278 chętnych. Jak wskazują statystyki, aż 94 proc. stażystów oceniło, że nabyte podczas stażu umiejętności przydadzą się w przyszłej pracy, a ponad 25 proc. znalazło zatrudnienie po zakończeniu stażu.

Do 15. edycji Wakacyjnego Stażu przystąpiły zarówno firmy obecne w projekcie w latach poprzednich, jak i te, które po raz pierwszy zdecydowały się dołączyć do programu, w sumie 88 fundatorów.

Chętni mogą zapoznać się z ofertą staży na stronie www.wakacyjnystaz.pl. Informacje o projekcie dostępne są także na facebook’u.

-
oprac. AU (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. AU (0)
www.gdansk.pl