Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Jesienne warsztaty dla każdego: lalkarskie, pisarskie, plastyczne

Październik to dobry czas dla wszystkich, aby nabyć nowe umiejętności, podszlifować talenty, rozwinąć zainteresowania. Podpowiadamy, gdzie w Gdańsku odbywają się warsztaty plastyczne, lalkarskie i inne - dla dorosłych, dzieci i młodzieży.

Jesienne warsztaty dla każdego: lalkarskie, pisarskie, plastyczne
A
A
data publikacji: 20 października 2018 r.
Aleksanda Fronc Łabędzie , olej na płótnie, 2014 r. Artystka poprowadzi cykl zajęć w Oliwskim Ratuszu Kultury
Aleksanda Fronc "Łabędzie", olej na płótnie, 2014 r. Artystka poprowadzi cykl zajęć w Oliwskim Ratuszu Kultury

Od tej jesieni Oliwski Ratusz Kultury (Gdańsk ul. Opata Jacka Rybińskiego 25) bogaty program koncertów, spektakli i innych wydarzeń artystycznych uzupełnia i rozwija o warsztaty.

Od wtorku, 9 października, w tym właśnie miejscu odbywają się warsztaty z rysunku, które poprowadzi artysta oraz wykładowca malarstwa i rysunku Piotr Bąkowski.

- Po co nam sztuka? Jak powstaje dzieło? Czy każdy bywa artystą? Jak namalować obraz? W otwartej pracowni Piotra Bąkowskiego odpowiemy na te i wiele innych pytań. Nauczymy Cię nowego spojrzenia na sztukę współczesną, doświadczysz emocji twórczych i zrealizujesz własne pomysły - zapraszają organizatorzy.

Artysta uspokaja, że nie trzeba być wybitnym znawcą tematu. - Aby uczestniczyć w spotkaniach, nie musisz mieć zdolności plastycznych, nie musisz też aspirować do bycia artystą. Ważna jest chęć poszerzenia własnej świadomości, otwartość na eksperymenty i uczestniczenie w procesie twórczym - mówi Piotr Bąkowski.

Warsztaty będą odbywały się w kameralnej grupie, raz w tygodniu, we wtorki: 9, 16, 23 i 30 października 2018, w godz. 18-21. Uwaga - materiały plastyczne (papier, gumki, ołówki, etc.) we własnym zakresie.

Bilety: 200 zł. Zapisy na zajęcia i kupno biletów odbywa się przez internet. Więcej: Otwarta Pracownia Artystyczna Piotra Bąkowskiego - Rysunek 

W środę, 10 października, Anna i Marcin Grzybowscy oraz Fundacja Wspólnota Gdańska zaprosiła natomiast do Ratusza na bezpłatne warsztaty taneczne. Podczas zajęć będzie można nauczyć się tańczyć zouk - pochodzący z Brazylii taniec, przez niektórych określany jako bardziej płynna wersja lambady. Jest zmysłowy, wymaga od tancerzy płynności ruchów (tańczy się go we dwoje), ale warto - stanowi znakomite antidotum na codzienne stresy. Tancerzom, nawet początkującym, daje wiele radości. Wzmacnia wszystkie mięśnie ciała, poprawia giętkość i koordynację ruchową, wymaga dobrego poczucia równowagi. Sprawdza się też jako doskonały styl podczas... imprez domowych i klubowych.

Zajęcia odbywają się o godz. 19. Wstęp wolny.

Od soboty, 13 października, Ratusz zaprasza również na zajęcia w ramach Otwartej Pracowni Artystycznej Aleksandry Fronc. Jak mówi artystka, będzie to cykl spotkań opartych na procesie twórczym, który „płynie jak rzeka”. Uczestnicy będą ten proces obserwować - jak się przemienia i ewoluuje w nich samych oraz w ich pracy.

- Możliwe, iż odkryjemy, że efekt końcowy przestaje być już tak istotny, a na pierwszym planie wyłania się radość, dobra zabawa oraz wyciszenie. Udział może wziąć każdy, kto chce plastycznie połączyć się ze swoim źródełkiem kreatywności - zachęca Aleksandra Fronc. - Chciałabym, żeby zajęcia były okazją do eksperymentowania pod względem łączenia plastycznych technik z puszczaniem wodzy fantazji, aby były skoncentrowane na odpoczywaniu i docieraniu do tytułowej płynnej kreatywności.

Warsztaty przeznaczone są dla młodzieży i dorosłych. Odbywają się w kameralnej grupie do 10. osób, raz w tygodniu, w soboty: 13, 20 i 27 października 2018, w godz. 11-14. Uwaga - materiały plastyczne we własnym zakresie.

Bilety: 150 zł. Zapisy na zajęcia i kupno biletów odbywa się przez internet. Więcej: Otwarta Pracownia Artystyczna Aleksandry Fronc - Płynna kreatywność

-
Agata Olszewska (0)
www.gdansk.pl
agata.olszewska@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Agata Olszewska (0)
www.gdansk.pl
agata.olszewska@gdansk.pl
więcej tekstów autora