Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Jelitkowo. Nawet w siódmym miesiącu ciąży - Bieg do źródeł 2017

3 lub 10 - tyle kilometrów mieli do przebiegnięcia uczestnicy IV "Biegu do źródeł", który odbył się w sobotę 3 czerwca w Parku Jelitkowskim. Ambasadorką tegorocznej edycji wydarzenia była Katarzyna Bosacka, dziennikarka telewizyjna i prasowa, autorka popularnych programów „Wiem, co jem" i „Wiem, co kupuję" w telewizji TVN Style.

Jelitkowo. Nawet w siódmym miesiącu ciąży - Bieg do źródeł 2017
A
A
data publikacji: 03 czerwca 2017 r.

Na liście startowej znalazło się w sumie prawie 900 osób. Najmłodszy uczestnik biegu jeszcze się nie urodził. Jego mama, pomimo siódmego miesiąca ciąży, bez problemu pokonała dystans 3 km. Z krótszym odcinkiem świetnie radziły sobie też dzieci, a gdy brakło im sił, z pomocą - w postaci wózka lub własnych barków - pojawiali się rodzice. 

W drugiej części biegu, tej na 10 km, kolejka do linii mety również była imponująca. Ten dystans przeznaczono dla bardziej zaawansowanych biegaczy. Wśród uczestników wydarzenia byli i tacy, którzy pobiegli w pierwszej i drugiej części biegu. Brawo biegacze!

Nazwa "Bieg do źródeł" wiąże się z miejscem, gdzie organizowana jest impreza - w pobliżu źródeł wody pitnej, zasilających ujęcie "Czarny Dwór". Uczestnicy mogą na własne oczy zobaczyć, skąd jest czerpana gdańska "kranówka".

Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora