Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Jean Michel Jarre znów zachwycił gdańską publiczność. Zobacz FOTO z koncertu

Jean Michel Jarre może liczyć w Gdańsku na wierną publiczność. Jego sobotni koncert (8 lipca 2017) w Ergo Arenie zgromadził 7 tysięcy wiernych, świadomych jego twórczości fanów. J. M. Jarre jak zwykle miał z nimi świetny kontakt i jak zwykle zachwycił nie tylko znakomitym muzycznym wykonaniem utworów, ale też widowiskowymi wizualizacjami.

Jean Michel Jarre znów zachwycił gdańską publiczność. Zobacz FOTO z koncertu
A
A
data publikacji: 09 lipca 2017 r.
J. M. Jarre na koncercie w Gdańsku, 8 lipca 2017 r.
J. M. Jarre na koncercie w Gdańsku, 8 lipca 2017 r.
Karolina Misztal/Fotobank.pl


Sobotni koncert, 8 lipca 2017 był częścią trasy “Electronica” promującej w Europie przedostatni, dwuczęściowy album J.M. Jarre’a o tym samym tytule. Publiczność w Ergo Arenie wysłuchała najnowszych utworów artysty, jak i muzyki z pierwszych płyt: “Oxygène” czy “Equinoxe”. Fani wychodzili ze stadionu zachwyceni muzycznym i wizualnym przygotowaniem widowiska.

Pierwsza część płyty “Electronica: „The Time Machine” ukazała się jesienią zeszłego roku i w Polsce osiągnęła status złotej płyty. Słychać na niej wielu znakomitych gości: Pete Townsenda, Lang Langa, Vince'a Clarke'a, Moby'ego, Air, M83, Laurie Anderson, Tangerine Dream czy Massive Attack. Na drugiej „Electronica 2: The Heart Of Noise” wystąpili: Cindy Lauper, Jeff Mills, Peaches, Hans Zimmer, Pet Shop Boys czy Gary Numan.

Karolina Misztal/Fotobank.pl

J. M. Jarre to guru muzyki elektronicznej i ambient na świecie. Ma fanów na całym świecie. Tworzy zapierające dech w piersiach widowiska łącząc muzykę elektroniczną z pokazami świetlnymi i pirotechnicznymi. Używa najnowocześniejszych syntezatorów i instrumentów elektrooptycznych, takich jak laserowa harfa, która stała się jednym z jego znaków rozpoznawczych.

Karolina Misztal/Fotobank.pl

Sobotni koncert był trzecim występem Jarre’a w naszym mieście.

Po raz pierwszy gdańszczanie usłyszeli go 26 sierpnia 2005 roku podczas koncertu “Przestrzeń Wolności”, upamiętniającego rocznicę 25-lecia powstania Solidarności. Na postoczniowych terenach zebrało się wówczas 170-tysięcy osób, a prezydent Paweł Adamowicz wręczył, znanemu z sympatii dla ruchu Solidarności, artyście - tytuł honorowego obywatela Gdańska.

Kolejny raz Jarre przyjechał do Gdańska pięć lat później. Koncert odbył się również w hali Ergo Areny i Jean Michel Jarre zrobił niecodzienny ukłon wobec miasta: 11 listopada - w dniu wieczornego występu - wziął udział w Paradzie Niepodległości. Podpisał też dokument, w którym popierał starania Gdańska do zdobycia tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Dziś wieczorem artysta zagra w Krakowie.

-
oprac. AU (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. AU (0)
www.gdansk.pl