PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.

Łostowice. Jaśniej, bezpieczniej, na sportowo - zmiany wokół zbiorników

Łostowice. Jaśniej, bezpieczniej, na sportowo - zmiany wokół zbiorników
Oświetlenie wokół zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 1 i Świętokrzyska 2 w Gdańsku Łostowicach, budowa ścieżki biegowo-rekreacyjnej i ciągu pieszego łączącego ulicę Jaworzniaków ze zbiornikiem Świętokrzyska 2 to inwestycje Miasta, które mają być zrealizowane do września 2018 roku.

Zbiorniki retencyjne Świętokrzyska 1 i Świętokrzyska 2. Wokół nich pojawi się oświetlenie
Zbiorniki retencyjne Świętokrzyska 1 i Świętokrzyska 2. Wokół nich pojawi się oświetlenie
źródło: gdansk.ukosne.pl

Sześć firm jest zainteresowanych realizacją zadań ogłoszonych przez Dyrekcję Rozbudowy Miasta Gdańska a dotyczących budowy oświetlenia wokół zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 1 i 2 w Gdańsku i budowy ciągu pieszego łączącego ul. Jaworzniaków w Gdańsku ze zbiornikiem Świętokrzyska 2 oraz ścieżki biegowej od zbiornika Świętokrzyska 2 do ul. Dulin’a wraz z oświetleniem całej trasy.

- Zadanie drugie czyli między innymi budowa ciągu pieszego od ulicy Jaworzniaków do zbiornika Świętokrzyska 2 i ścieżki biegowej wraz z oświetleniem całej trasy to zadanie, które realizujemy w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017 roku - mówi Ewa Parafjanowicz-Potuczko z DRMG. - Pierwsze zadanie, czyli oświetlenie wokół zbiorników retencyjnych to nasze "normalne" zadanie budżetowe, ze względu na wspólny obszar zdecydowaliśmy się na połączenie tych dwóch inwestycji, dzięki czemu możemy przeprowadzić jeden przetarg, wyłonić jedną firmę wykonawczą.  

W ramach pierwszego zadania oświetlone zostaną trasy wokół zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 1 i 2 oraz ścieżka biegowa w kierunku ul. A. Dulin’a o długości około 3,7 km. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, realizacja zadania powinna zakończyć się we wrześniu 2018 r.


Widok przed rozpoczęciem realizacji drugiego zadania
Widok przed rozpoczęciem realizacji drugiego zadania
fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

Druga inwestycja obejmować będzie m.in. wykonanie oświetlenia wraz z budową ścieżki biegowej od zbiornika Świętokrzyska 2 do ul. Dulin’a (dł. ok. 128 mb). W ramach zadania powstanie również chodnik (dł. ok. 118 m) oraz łącznik (dł. ok.12 m) od ul. Jaworzniaków do zbiornika Świętokrzyska 2. Oprócz tego na terenie pojawią się nowe ławki i kosze na śmieci. Planowany termin zakończenia inwestycji to czerwiec br.

W poniedziałek, 5 marca, otworzono oferty na realizację powyższych zadań. Kwota jaką Miasto zamierza przeznaczyć na inwestycję to 1 465 208,00 zł. W terminie wyznaczonym przez DRMG wpłynęło sześć ofert. 

  • "ELBUDREM" Józef i Andrzej Jarząbkowski Sp. j. z Gdańska - 923 612,88 zł
  • SP-INSTAL Sebastian Przeperski ze Zgierza - 678 731,22 zł
  • P&K LED Piotr Sobór z Łodzi - 746 335,71 zł
  • PBSerwis S.A. z Warszawy - 706 936,61 zł
  • Konsorcjum Firm: Lider Konsorcjum ENERGO PROJEKT z Dobrego, Partner Konsorcjum TORAKOL Rajmund Zalewski z Dobrego - 793 021,00 zł
  • Firma Usługowa PROTEL Sp. z o.o. z Luzina - 1 305 829,50 zł

- Po sprawdzeniu każdej oferty pod względem formalno-prawnym, zawsze wybieramy tę, która jest najlepsza dla miasta - dodaje Ewa Parafjanowicz. oprac. AKwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl