PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
Jasień: ruszyła budowa kanalizacji sanitarnej i nowego wodociągu
Jasień: ruszyła budowa kanalizacji sanitarnej i nowego wodociągu
Na ul. Kartuskiej, na odcinku między ulicami Zwierzyniecką a Szczytników oraz w ulicach Borsuczej i Rysiej rozpoczął się kolejny etap prac w ramach “Gdańskiego projektu wodno-ściekowego”. W sumie spółka miejska Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna zbuduje lub przebuduje w tym roku sieć kanalizacji sanitarnej w kilkunastu lokalizacjach w mieście.
Budowa wodociągu w Gdańsku
Budowa wodociągu w Gdańsku
GIWK

 

W ul. Kartuskiej wybudowana zostanie nowa kanalizacja sanitarna o długości 337 m. Inwestycja pozwoli na likwidację zbiorników bezodpływowych i podłączenie kolejnych mieszkańców do miejskiej sieci kanalizacji sanitarnej.

Równolegle z budową kanalizacji, zaplanowano również likwidację starego wodociągu i budowę nowego. Nowy wodociąg powstanie także w ul. Borsuczej i Rysiej. Inwestycja przyczyni się do poprawy jakości wody dostarczanej mieszkańcom.

W pierwszej kolejności wykonawca robót planuje przebudowę sieci wodociągowej w ul. Borsuczej i Rysiej. Planowany termin zakończenia robót to trzeci kwartał 2020 r.

W czasie realizacji obu inwestycji przewidywane są czasowe utrudnienia w ruchu drogowym.

 

Mapka prac na Jasieniu. Na pomarańczowo zaznaczono przebieg budowanej kanalizacji sanitarnej, na niebiesko - wodociągu
Mapka prac na Jasieniu. Na pomarańczowo zaznaczono przebieg budowanej kanalizacji sanitarnej, na niebiesko - wodociągu
GIWK

 

Oprócz prac w ul. Kartuskiej, w bieżącym roku planowane jest również rozpoczęcie przebudowy sieci kanalizacji sanitarnej w ulicach: Słowackiego, Srebrniki, Jaśkowa Dolina, Aleja Zwycięstwa i  Aleja Grunwaldzka.

Obecnie budowana jest także nowa sieć kanalizacji sanitarnej w ulicach: Łyżwiarska, Olimpijska, Saneczkarska, Łucznicza i Podleckiego, która zostanie oddana do użytku w 2019 r. Budowy nowej sieci kanalizacyjnej, która pozwoli przyłączyć się do sieci miejskiej kolejnym mieszkańcom Gdańska, doczekają się w tym roku również mieszkańcy ul. Charzykowskiej i Łapalickiej.

 

Całkowita wartość “Gdańskiego projektu wodno-ściekowego etap III”  to 137, 6 mln zł, z czego dofinansowanie ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko wynosi 68 mln zł.

 

 

oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl