PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki w Gdańsku. Paweł Adamowicz “powitał” PiS

Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki w Gdańsku. Paweł Adamowicz “powitał” PiS
W piątek (21 września) wieczorem Gdańsk na kilka godzin stał się nieformalną stolicą Polski. Na pomorską konwencję wyborczą PiS przyjechali m.in. prezes Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki. Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz skorzystał z okazji, by “powitać” liderów partii rządzącej.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Prezes Jarosław Kaczyński w AmberExpo
Prezes Jarosław Kaczyński w windzie biurowca AmberExpo
Mateusz Ochocki/Kosycarz KFP

 

Efektowny i nowoczesny biurowiec AmberExpo to na co dzień siedziba Międzynarodowych Targów Gdańskich, która jest spółką Miasta Gdańska. Budynek zlokalizowany jest w Letnicy, naprzeciwko Stadionu Energa Gdańsk. Dysponuje m.in. przestronną halą ekspozycyjną. Duży przystadionowy parking po drugiej stronie ulicy sprawia, że jest to świetne miejsce do organizowania imprez masowych.

 

Mateusz Morawiecki, premier Rządu RP - podczas konwencji wyborczej w AmberExpo
Mateusz Morawiecki, premier Rządu RP - podczas konwencji wyborczej w AmberExpo. Mówił, że dzięki PiS Polska nareszcie się rozwija i już za 5-10-15 lat standard życia w naszym kraju będzie taki jak na Zachodzie
Mateusz Ochocki/Kosycarz KFP

 

Zapewne właśnie te atuty sprawiły, że Prawo i Sprawiedliwość postanowiło zorganizować w AmberExpo pomorską regionalną konwencję wyborczą z udziałem liderów partii. W piątek (21 września) ok. godz. 15 przyjechała duża grupa funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa (dawniej BOR), by zabezpieczyć teren. Przed godz. 18 do AmberExpo zaczęli przybywać politycy, działacze i sympatycy PiS: Kacper Płażyński (kandydat partii na prezydenta Gdańska), Jarosław Sellin (pochodzący z Gdańska wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, osobiście sprawujący pieczę nad Muzeum II Wojny Światowej), Andrzej Gwiazda (legendarny uczestnik Sierpnia). Tadeusz Cymański (europoseł PiS z Malborka).

Tuż przed godz. 18 na miejsce przybyli prezes PiS Jarosław Kaczyński, a także premier Mateusz Morawiecki,

 

Kacper Płażyński, kandydat PiS na prezydenta Gdańska, dostał gromkie brawa od zebranych w AmberExpo
Kacper Płażyński, kandydat PiS na prezydenta Gdańska, dostał gromkie brawa od zebranych w AmberExpo. Mówił: - Od naszych kontrkandydatów różni nas to, że my idziemy służyć Polakom. Wraz z moimi współpracownikami wyszliśmy do mieszkańców Gdańska i pytamy, czego oczekują
Mateusz Ochocki/Kosycarz KFP

 

- Solidarność nawiązywała do samorządu, a my chcemy samorządu. Ale, proszę państwa, czy chcemy takiego samorządu, jak tu w Gdańsku?! - pytał retorycznie Jarosław Kaczyński. Odpowiedzią sali na te słowa była burza oklasków.

Wcześniej prezydent Paweł Adamowicz postanowił “przywitać” pisowskich gości w roli przewodnika po Gdańsku i poinformować ich, że hala AmberExpo, pobliski stadion, nowoczesne drogi, Tunel pod Martwą Wisłą to rodzaj złudzenia optycznego - bo przecież “Gdańsk w  ruinie” i “Polska w ruinie”. W tym celu Paweł Adamowicz o godz. 17. zwołał pod AmberExpo konferencję prasową, która wkrótce przerodziła się w pikietę KOD przeciwko PiS.

ZOBACZ, CO MÓWIŁ PAWEŁ ADAMOWICZ POD AMBEREXPO (ŹRÓDŁO - FB ALEKSANDRY DULKIEWICZ):

oprac. RDwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl