PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Jarmark św. Dominika w Gdańsku. Plenerowy punkt szczepień cieszy się dużą popularnością

Jarmark św. Dominika w Gdańsku. Plenerowy punkt szczepień cieszy się dużą popularnością
Już 546 osób zaszczepiło się przeciwko Covid-19 w plenerowym punkcie szczepień, który działa od pierwszego dnia Jarmarku św. Dominika w Gdańsku. Organizatorzy - spółka Copernius PL - obawiali się słabej frekwencji, tymczasem każdego dnia zgłaszają się osoby chętne na szczepionkę.
Boks z napisem "Plenerowy punkt szczepień przeciw Covid-19", wchodzi do niego starszy meżczyna
Od 24 lipca 2021 przy ulicy Korzennej w Gdańsku, podczsa Jarmarku św. Dominika, można zaszczepić się przeciw Covid-19.
Fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

 

 

Od soboty  24 lipca 2021 roku trwa w Gdańsku  Jarmark św. Dominika, na którym w tym roku można skorzystać z Plenerowego Punktu Szczepień zlokalizowanego przy skwerze Heweliusza (od strony ulicy Korzennej), punkt jest zorganizowany przez spółkę Copernicus PL. Do czwartku, 30 lipca 2021 roku w punkcie zaszczepiło się 546 osób. 

To możliwość dla każdego, kto ukończył 18. rok życia, niezależnie od miejsca zamieszkania, wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty. Nie trzeba też wcześniej się zapisywać ani umawiać na konkretną godzinę. 

- Frekwencja jest dobra, od pierwszego dnia działania punktu - mówi Katarzyna Brożek, rzecznik spółki Copernicus. - Jesteśmy mile zaskoczeni, obawialiśmy że będzie mniej chętnych. Do punktu przychodzą i mieszkańcy Gdańska i turyści spoza Trójmiasta. Na pewno ta forma bez zapisów, umawiania się, możliwość szczepienia “ od ręki” okazała się dobrym pomysłem.  

 

 

Młody chłopak w maseczce siedzi na krześle, obok niego stoi na pielęgniarka, robi mu zastrzyk w ramię
Punkt jest czynny codziennie, przez cały okres trwania Jarmarku w godz. 10.00 - 20.00.
Fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

Przez trzy tygodnie trwania jarmarku w punkcie można skorzystać z podania dwudawkowej szczepionki firmy Pfizer lub jednodawkowej firmy Johnson&Johnson. 

 

 

Punkt jest czynny codziennie, przez cały okres trwania Jarmarku w godz. 10.00 - 20.00. O pacjentów, którzy podczas Jarmarku skorzystają z możliwości zaszczepienia się, dba doświadczona kadra Podmiotu Leczniczego Copernicus.  Ci, którzy wybiorą dwudawkowy preparat i zaszczepią się w pierwszy weekend jarmarku, jeszcze przed jego końcem będą w pełni zaszczepieni, a odporność uzyskają po dwóch tygodniach od podania drugiej dawki. 

 

oprac. AKwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl