Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Jarmark św. Dominika. To będzie bardzo smaczny i kulturalny weekend!

Zapowiada się prawdziwa uczta dla ciała i ducha - na Jarmarku św. Dominika. Jeszcze dziś warto zajrzeć na Targ Węglowy, gdzie zagra Mesajah, a w sobotę Królewska Orkiestra Salonowa. W niedzielę - wielkie święto polskiego mięsa nad Motławą.

Jarmark św. Dominika. To będzie bardzo smaczny i kulturalny weekend!
A
A
data publikacji: 05 sierpnia 2016 r.

Jarmark św. Dominika trwa w najlepsze. Przed lub po zakupach zajrzyjcie w weekend na Targ Węglowy, bądź na Długi Targ - w niedzielę
Jarmark św. Dominika trwa w najlepsze. Przed lub po zakupach zajrzyjcie w weekend na Targ Węglowy, bądź na Długi Targ - w niedzielę
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

- Zapraszamy na trzy fantastyczne koncerty. W piątek będzie coś dla fanów reggae, w sobotę święto muzyki klasycznej, a w niedzielę zagra Natalia Przybysz – zachęca Joanna Czauderna – Szreter z Międzynarodowych Targów Gdańskich, które są organizatorem Jarmarku św. Dominika.


Muzycznie na Targu Węglowym

W piątek, na Targu Węglowym o godz. 21 pojawi się Mesajah. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich wykonawców reggae. Artysta, poprzez swoją twórczość, nawołuje do tolerancji i równości. Właśnie pracuje nad swoim czwartym albumem studyjnym.

W sobotę przy scenie na Targu Węglowym nie powinno zabraknąć miłośników muzyki klasycznej. O godz. 20 wystąpi tu Królewska Orkiestra Salonowa, która już po raz piąty wystąpi podczas Jarmarku św. Dominika. Publiczność będzie miała okazję usłyszeć najlepsze utwory operowe, operetki czy piosenki neapolitańskie m.in. Mozarta, Verdiego, Straussa i Rossiniego.

Niedzielny wieczór należeć będzie z kolei do wspomnianej już Natalii Przybysz, która wystąpi na Targu Węglowym. Towarzyszyć jej będzie formacja Shy Albatross i Raphael Rogiński. Wspólnie zaprezentują projekt "Women Blue", w ramach którego postanowili na nowo zinterpretować amerykańską tradycję muzyczną. Będzie i bluesowo i folkowo. Początek koncertu o godz. 21.


Na jarmarku będą promować polskie mięso

Niedziela należeć będzie do mięsnych smakoszy. Na Długim Targu zaplanowano bowiem dwie "mięsne" imprezy pod hasłem: Uczta Neptuna oraz Wakacyjna Kuchnia z Drobiem. Warto tu zajrzeć w godz. 10 - 20. W ramach Uczty Neptuna organizatorzy promować będą polskie mięso wołowe i wieprzowe, z kolei Wakacyjna Kuchnia zachęcać będzie do konsumpcji polskiego drobiu. W godz. 12 - 18 działać będą strefy kulinarne, w których organizowane będą m.in. warsztaty kulinarne. Nie zabraknie porad zawodowych kucharzy i dietetyków, będą degustacje i solidny poczęstunek - będzie można spróbować potrawy z "drobiowego kotła obfitości", "mega patelni wieprzowej", a nawet samego byka z rożna. Imprezie towarzyszyć będą koncerty, happeningi uliczne i liczne konkursy.

- A jeśli ktoś lubi zjeść bardziej nowocześnie to zachęcam do odwiedzenia strefy Food Trucków - zaprasza Joanna Czauderna-Szreter.

Dlatego warto zajrzeć w weekend także na Targ Rybny. W sobotę i niedzielę, w godz. 10 - 22, zorganizowana zostanie tu Strefa Smaków Food Trucków. Miłośnicy burgerów, zapiekanek czy zwyczajnych frytek na pewno znajdą tu coś dla siebie. Food Trucki, choć od dłuższego czasu coraz odważniej pokazują się na różnych imprezach plenerowych w Trójmieście, to po raz pierwszy pojawią się na gdańskim jarmarku. Nad Motławą stanie dziesięć mobilnych restauracji.

Po dobrym posiłku, bądź też przed koncertem, warto zanurzyć się w uliczki Starego i Głównego Miasta, gdzie ustawiono blisko tysiąc barwnych, różnorodnych kupieckich kramów.  

-
Kamila Grzenkowska (0)
www.gdansk.pl
kamila.grzenkowska@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Kamila Grzenkowska (0)
www.gdansk.pl
kamila.grzenkowska@gdansk.pl
więcej tekstów autora